křižovky

Nebaví Vás učení anglických slovíček? Učte se při zábavě – vyzkoušejte křížovky v angličtině! Díky Angličtině v křížovkách pro začátečníky se snadno naučíte pětistovku nejčastějších anglických slov. Na nepravidelná slovesa vyzrajete díky knížečce Anglická slovesa v křížovkách a pro náročnější existuje dokonce i německo-křižovkyanglická varianta. Letošní novinkou je Angličtina pro pokročilé v křížovkách, se kterými si osvojíte tisícovku nejběžnějších anglických slovíček. Od května si také můžete Angličtinu v křížovkách stáhnout jako aplikaci pro chytré mobilní telefony a tablety s platformou Android.

Zábavnou formou si tak můžete zopakovat slovíčka, která už znáte, a také se učit nová. Ať už zvolíte tištěné křížovky v praktickém formátu A5 nebo elektronickou verzi v mobilním telefonu, můžete se bavit a zároveň se zlepšovat v angličtině třeba cestou do práce či do školy.

Sešity jsou vždy rozděleny do několika samostatných oddílů a každý z nich obsahuje seznam slov, která mohou být obtížnější na zapamatování nebo mají specifický pravopis. Tajenkou každé křížovky je slovo, které luštitel doplní do příslušné věty tak, aby věta dávala smysl. Zda je křížovka vyluštěná správně, lze zjistit v klíči, který je na konci publikace. Ten neobsahuje jen správnou tajenku, ale také kompletní řešení každé z křížovek.

Elektronická aplikace pro chytré telefony nabízí i možnost nápovědy, každé správně vyluštěné slovo se barevně označí a následně jej přečte rodilý mluvčí. Luštitel má tak možnost slyšet správnou výslovnost slova.

křižovky

Autorem všech uvedených knih je Ladislav Kašpar. Všechny publikace jsou nyní k dostání v knihkupectvích Kanzelsberger, v síti Neoluxor  a v dalších vybraných prodejnách knih a učebnic, dále v internetových knihkupectvích a také v trafikách. Doporučená cena je 98 Kč.