Moje kamarádka dlouho nemohla po škole najít práci, tak se rozhodla odjet do Anglie jako au-pair.
Pokud někdo vyřizoval všechny ty papíry u agentur, víte, že to není žádná legrace - sehnat doporučení, vyplnit spoustu "lejster", fotkami doložit, že máte kladný vztah k dětem...

To všechno jsme dávaly dohromady spolu, pak už následovalo jen čekání na zájem od anglických rodinek.
 
Konečně se jedna rodina ozvala a kamarádka uháněla do agentury. Odpoledne mi ale se smutnou tváří sdělovala, že zas nic - což o to, rodinka by se jí líbila, v hezkém domku blízko Londýna, dvě děti, i rozumné peníze, ale bohužel musela odmítnout.

"Chtěli tam nejen au-pair, ale mají doma i prasata a musela bych se o ně starat. Nejsem přece služka!" vyprávěla rozhořčeně.

Přizvukovala jsem, že to je tedy moc, čekají snad, že holky z Východu jim tam budou dělat děvečky od krav (tedy od prasat). Kamarádka pokračovala v horlení: "A ještě nějaký zvláštní druh prasat, prý guinejská, či co." Začalo mi to docházet: "Počkej, to jako ´guinea pigs´? To jsou přeci anglicky morčata!!!"
 
No, nakonec kamarádka našla jinou rodinku, takže do vysněné Anglie odcestovala. Ale rodině s "guinejskými prasátky" jsme se ještě dlouho smály.
 
Channah

Milá Channah,
děkuji Vám za úsměvný příspěvek. Být na místě Vaší kamarádky, asi se také vyděsím. Ale věřte mi, že jsou i tací, kteří by kvůli morčatům do Anglie nakonec nejeli - připomínají jim totiž myši.

Milé ženy-in,
přeji Vám krásné pondělní ráno. I když venku mrzne a nový pracovní týden začíná, doufám, že i přesto máte dobrou náladu.

Dnes je naším tématem Au-pair. Možná znáte někoho, kdo se stará nejen o cizí děti, ale třeba i o staré či nemocné. Napište nám, pošlete fotografii. Ale nezapomínejte ani na ty, kteří se starají o Vaše ratolesti - babičky, tetičky či kamarádky. Dejte nám vědět, proč se jim nebojíte svěřit své děti.

                                                      redakce@zena-in.cz 

 

Reklama