Krásná Angelina vyhrála každoročně vyhlašovanou soutěž časopisu Forbes o nejlépe placenou herečku světa. Od června 2008 do června 2009 si vydělala 27 milionů dolarů, což je skoro 500 milionů korun. Dovedete si něco takového představit?

Angelina Jolie, manželka herce Brada Pitta, tím potvrdila svou pověst filmové superstar. V těsném závěsu za ní, s výdělkem 25 milionů dolarů (456 milionů korun) se jí ale na paty pověsila Bradova bývalka Jennifer Anistonová. Brad Pitt si ale dokáže vybírat schopné ženy! Třetí pozici obsadila dvojnásobná držitelka filmového Oscara Meryl Streepová, kterou v posledním roce vynesl muzikál Mamma Mia! Na účet jí přibylo 24 milionů dolarů (asi 438 milionů korun).

Film a reklama

Hvězda seriálu Sex ve městě Sarah Jessica Parkerová je čtvrtá s 23 miliony dolarů (asi 420 milionů korun), za ní stojí Cameron Diazová s příjmem 20 milionů dolarů (asi 366 milionů Kč). Další v pořadí jsou podle agentury DPA Sandra Bullocková, Reese Witherspoonová, Nicole Kidmanová a Drew Barrymoreová. První desítku nejlépe placených hereček uzavírá Renée Zellwegerová. Do zveřejněných čísel ale časopis Forbes započítal i vedlejší příjmy z reklam.

Chuděry herečky jsou diskriminované

Časopis také upozornil na fakt, že i ve filmové branži platí nerovnost příjmů podle pohlaví a herečky vydělávají mnohem méně než jejich mužské protějšky. Například nejlépe placený herec Harrison Ford si v loňském roce připsal na účet 65 milionů dolarů (1,2 miliardy korun). Na takovou sumu žádná žena nedosáhne, i kdyby se rozkrájela.

Reklama