jessica.jpg

Foto: Profimedia

Angela Lansbury se nejvíce proslavila jako Jessica Fletcher v oblíbeném seriálu To je vražda, napsala, avšak za celou svou hereckou kariéru získala řadu ocenění, a to včetně čestné ceny Oscara.

Herečka se narodila v Londýně, ale během druhé světové války její rodina emigrovala do Ameriky. U filmu se začala mladá kráska prosazovat už v roce 1944. Debutovala filmem Plynové lampy a hned byla nominována na Oscara. Nakonec získala alespoň Zlatý glóbus.

zrttz.jpg

Foto: Profimedia

Další rok získala další nominaci na cenu Akademie za film Obraz Doriana Graye. Ani tu neproměnila. Stejně jako třetí za film Mandžuský kandidát z roku 1963.  V roce 2014 se nakonec sošky ale přece jen dočkala. Získala cenu Čestného Oscara.  

Za svůj život Angela Lansbury získala také tři ceny Tony za účinkování v broadwayských muzikálech. Největší slávu jí ale přinesla až Jessica Fletcher. Seriál získal šest Zlatých glóbů a 23 dalších televizních cen. Anglická královna Alžběta II. ji potom dokonce povýšila do šlechtického stavu.

profimedia-0184914455.jpg

Foto: Profimedia

Ve svém životě měla herečka dva osudové muže. V 19 letech se vdala za 35letého herce Richarda Cromwella. Po roce se však rozvedli. Cromwell byl bisexuál a občas se proslýchalo, že snad i gay. A Angelu podváděl, kde to šlo. Zůstali alespoň přáteli.

Druhým hereččiným manželem byl Peter Shaw, se kterým byla až do jeho smrti. Zemřel v roce 2003. Spolu měli dvě děti. Syna Anthonyho a dceru Deirdre.

xyz.jpg

Foto: Profimedia

Zdroje: ČSFD, Wikipdia, Britannica, Blesk

Reklama