cl.jpg
Foto: Se souhlasem Anety Petrákové

Nejvyšší váha, ke které se Aneta v životě dopracovala, byla 141 kilo. Dnes tuto hmotnost označuje za šílenou. Její případ patřil mezi ty, které se dají nazvat výrazem typický. Málo se hýbala, protože ji kila navíc unavovala a během dne se nestihla pořádně najíst. Deficit potom doháněla večer, kdy pravidelně luxovala ledničku.

Motivaci začít se sebou něco dělat získala v momentě, kdy jí ručička váhy ukázala stejné číslo jak v den porodu syna.

„Co se týče pohybu, začala jsem delšími procházkami a také plaváním. Teď k tomu každý den cvičím nebo běhám, i kdyby to mělo být na dvacet minut. Informace o zdravé stravě jsem získala na kurzu STOBU, kde jsem byla jako náctiletá, a také jsem je načerpala v různých skupinách na Facebooku. Můj jídelníček je úplně normální. Většinu jídel se snažím dělat ve zdravější variantě, ale občas si dám i svíčkovou s knedlíkem nebo čokoládu. 80 % mého jídelníčku tvoří zdravá strava a 20 % ta méně zdravá,“ popisuje Aneta.  

Některým ženám může zdravější jídelníček komplikovat rodina. Její členové mohou vyžadovat varianty jídel, na které byli dosud zvyklí. V Anetině případě to tak naštěstí úplně nebylo. Manžel i syn si prý novou stravu oblíbili. „Dříve jsem vařila dvě varianty – jednu zdravější a druhou klasickou, ale oni začali ujídat tu moji. Manžel si třeba moc oblíbil horkovzdušnou fritézu,“ vypráví Aneta.

Přestože mladá žena momentálně váží 83 kilogramů, což znamená váhový úbytek minus 58 kilo, pochvaluje si, že nemá problémy s povislou kůží. „Musím to zaťukat, ale kůže se zatím parádně zatahuje. Moc jsem se bála, že budu muset na plastiku, ale zatím to vypadá, že nebude potřeba,“ tvrdí. Zmíněných téměř šedesát kilo Aneta zhubla za rok a půl.

60b7495f824fbcl.jpg
Foto: Se souhlasem Anety Petrákové

Ve své snaze nehodlá polevit. Výsledky, kterých dosáhla, ji totiž motivují k dalšímu snažení. Cíle si stanovuje nejen s ohledem na svoji hmotnost, ale i v oblasti sportu. Chtěla by se dostat na váhu 70 kilo a natrénovat na příští rok na půlmaraton.

A co jí parádní proměna dala? „Zlepšil se mi život snad úplně ve všem. Mám lepší kondici, jsem ohebnější. Manžel mi říká, že má vlastně novou manželku a syn vyrůstá v prostředí, kde je normální cvičit a žít aktivně,“ uzavírá.  

Čtěte také:

Reklama