Ve čtvrtek 20. listopadu 2008 se v prostoru Pražské křižovatky uskuteční již 4. ročník benefičního koncertu Aneta pro Světlušku. 
Koncert, na němž vystoupí všichni umělci bez nároku na honorář, si klade za úkol především podpořit hlavní myšlenku Světlušky. Tedy, že slepé děti nepatří do ústavů, ale domů. Dalším z cílů akce je získat finanční prostředky.

Spolu s patronkou Světlušky Anetou Langerovou zazpívají pro nevidomé Dan Bárta & Illustratosphere, Mário Bihári, Honza Jareš a nevidomé děti, které Světluška podporuje v rozvoji talentu. „Pomáháme i nejmenším dětem. Díky podpoře projektu mohou odborníci ze Středisek rané péče pomáhat rozvíjet zrakové dovednosti dětí přímo v bezpečí jejich domova. Starší děti dostávají příspěvky například na pedagogickou asistenci do škol nebo na zakoupení hudebních nástrojů. Martin za Dvora Králové nedávno dostal příspěvek na příčnou flétnu,“ uvedla patronka Aneta Langerová.

Koncertem provede Saša Rašilov. Živě jej odvysílá Česká televize na programu ČT 1 a Český rozhlas 1 – Radiožurnál. Diváci se seznámí s tím, jak konkrétně pomohly peníze shromážděné v předešlém ročníku sbírky Světluška. V průběhu večera předá Světlušce symbolický šek generální partner projektu Světluška.

Vstupenky lze zakoupit v předprodeji sítě Ticketpro a Ticketstream od 250 Kč a v den konání na místě od 300 Kč. Vstupenky jsou pouze k stání a cena vstupenky neurčuje místo v sále. Kapacita sálu je 600 míst. Přímý přenos koncertu můžete sledovat od 20.00 hodin v televizi i v radiu.

Světluška je dlouhodobý projekt založený na solidaritě a dobré vůli lidí, kteří se rozhodli darovat nevidomým trochu světla. Světluška pomáhá dětem a dospělým s těžkým zrakovým postižením. Je oporou pro ty, které nelehký životní osud postavil před každodenní výzvu: znovu a znovu se učit životu ve tmě – bez pomoci jednoho z nejdůležitějších lidských smyslů. Světluška svítí od srpna 2003. Do projektu se zatím zapojilo více než 19.000 dobrovolníků a přes 900.000 dárců. Připojte se také.

V průběhu celého roku můžete také přispívat na Sbírkové konto světlušky 99999 99999/0100 nebo zaslat dárcovskou SMS ve tvaru DMS SVETLUŠKA na číslo 87777. Účtování dárcovské SMS je 30 Kč, Světluška obdrží 27 Kč.

Půjdete na koncert? Přispíváte nadačním fondům?

Reklama