Den, kdy svítí Světlušky, se letos uskuteční již popáté. Charitativní sbírku, jejíž patronkou je Aneta Langerová, pořádá Nadační fond Českého rozhlasu. Lidé mohou Světlušku a nevidomé podpořit ve středu 19. září 2007 v ulicích 300 měst ČR. Na 6 000 dobrovolníků oblečených do světluščích kostýmů bude od časných ranních hodin nabízet tradiční náramek, který svítí ve tmě, a benefiční singl, který pro Světlušku nazpívala Aneta Langerová a nevidomý Radim Vojtek. Symbolická částka za náramek je 50 Kč, za singl 70 Kč.

Kdykoli pomoci můžete také příspěvkem na sbírkové konto Světlušky deset devítek" - 99999 99999/0100, které je otevřené po celý rok, nebo odesláním dárcovské SMS ve tvaru DMS Svetluska na číslo 87777. Do charitativního dne je letos zapojeno na 430 středních škol a DDM. Generálním partnerem projektu Světluška je již druhým rokem finanční skupina AXA.

Světluška propojuje ty, kteří potřebují pomoci, a ty, kteří jejich situaci mohou změnit. Díky štědrým dárcům, kterých je v ČR opravdu mnoho, mohla Světluška loni rozdělit bezmála 11 000 000 Kč," řekla Martina Kaderková, ředitelka Nadačního fondu Českého rozhlasu.

Světluška například přinesla radost Alence z Prahy, která teď má novou kamarádku, asistenčního pejska Toscu, Martině z Kadaňského Rohozce a Jaroslavě z Českých Budějovic pořídila novou mluvící pomůcku". Mnoho nevidomých dětí může dále rozvíjet svůj hudební talent. Zkrátka pomoc Světlušky je konkrétně vidět," uvedla Aneta Langerová, patronka Světlušky.

Do konce roku Světluška ještě připravuje tradiční benefiční koncert Aneta pro Světlušku. Letos se koncert uskuteční 22. listopadu od 20:00 v divadle Archa a živě jej odvysílá ČT1 a ČRo 1 Radiožurnál. Kromě patronky Anety budou hosty večera, kterým vyvrcholí 5. ročník projektu Světluška, skupina No Name, paní Hana Hegerová a samozřejmě nevidomé děti. Moderátorem večera bude herec Ondřej Vetchý.

Přispějete na Světlušku? Víte, jak se zachovat, když potkáte nevidomého? Fandíte akcím, jako je Světluška, nebo vám spíš vadí?

Reklama