Je tu konečně velmi oblíbený pátek a už od rána se těšíme na konec pracovní doby. Pojďme si ten den zpříjemnit rozhovorem s moderátorkou Dámského klubu na radiu Frekvence 1, Anetou Christovovou. Že ji neznáte? Tak teď ji poznáte…

Přemýšlela jsem, co si tak na dnešní den připravit, nechci vás při pátku zahlcovat žádným těžkým tématem oslovila jsem tedy svou dlouholetou kamarádku, energickou a hlavně neskutečně vtipnou Anetu, se kterou jsem připravila speciálně pro vás rozhovor.

Aneta mě pozvala k sobě domů, kdy mě hned mezi dveřmi přivítaly její tři čivavy s úsměvnými jmény Bubu, Šušu a Lulu. Musím uznat, že přesto, že nemám v oblibě toto plemeno, tyhle tři jsou vážně rozkošné. S Anet jsme se usadily a mě ihned napadla první otázka, následně další a další. Vlastně celý čas jsme si skvěle popovídaly, jako vždy, jen jsme u toho měly zapnutý diktafon.

foto 1

Anet, pro ty, kteří tě neznají, kdo vlastně je Aneta Christovová?
Jednoznačně horká balkánská krev namíchaná s poměrně klidnou českou povahou. Což se tak trošku tře, a proto jsem někdy horší než Molotovův koktejl. :-) Jsem takový zvláštní mix, který naštěstí zdědil víc toho lepšího z obou stran, ale k dokonalosti mám stále daleko. I když jsou Balkánci považováni za ty temperamentnější a Češi za ty klidnější nátury, zajímavý je, že můj bulharský otec je totální kliďas a moje česká mamča je naprosté tornádo.

Když jsi nastupovala do radia, byla jsi už v té době známá?
Ne, vůbec, byla a jsem obyčejný člověk, který dělal normálního píšícího redaktora, jako seš ty. :-) Dělala jsem i v televizi, očuchala si prakticky všechen terén, jen to rádio mi chybělo. Kamarádi mě dost vyhecovali, že s mým hlasem by byla škoda nezkusit štěstí v rádiu. No a světe, div se, povedlo se…foto 2
Aneta s kolegyněmi z Dámského klubu, Vlaďkou Pirichovou, která je uprostřed a Martinou Sokolovou.

Musím podotknout, že její hlas je neskutečný a už podle něj ji poznáte na míle daleko. Ale nepřejte si ji zažit při hádce, to má takovou razanci, že praskají i skleněné tabule v oknech.


Jaké to bylo se najednou přes noc stát svým způsobem hvězdou?
Hahaha, hvězda asi ne, na to jsem ještě v životě nic nedokázala. Krom toho těch pravých hvězd je pro mě v ČR opravdu jen hrstka, a i když to může znít jako klišé, mezi ně rozhodně patří např. Karel Gott - člověk s talentem, pílí, zodpovědností, velmi slušný a skromný. To je pravá hvězda. No ale zase nebudu zbytečně skromná, je tady přece jen menší rozdíl před a po rádiu. Od té doby, co dělám na Frekvenci 1, mě čím dál víc lidí poznává, hlavně asi podle hlasu, no a stane se, že i podle těla. Ale to se předpokládá, páč já mám naprosto nepřehlédnutelně dokonalé křivky, které mi může nejedna modelka závidět. :-)

Asi se není čemu divit, že jsme se začaly smát jako dva blázni, mám vážně ráda lidi, co se umí zasmát sami sobě, těch je totiž stále míň a míň.

U tvé postavy bych ještě chvilku zůstala. Toužila si někdy vypadat jako modelka z katalogu na spodní prádlo?
A to mi řekni, která z žen netoužila? Určitě by se našel i nějaký ten mladík, co by tak rád vypadal. :-)Jsem typická ženská, jen větší. Mám dny, kdy si připadám normální, jindy zase krásná a sexy, no a jasně, že tak jednou za měsíc se úplně nesnáším, přijdu si nechutná a tlustá… jako každá ženská. Ale člověk se musí mít rád takový, jaký je, protože jinak nebude spokojený nikdy, ani kdyby vypadal jako Angelina Jolie.

Setkala ses někdy s tím, že by tě kolegové kvůli postavě nějak popichovali?
No do očí ne, ale co já vím, jak to je, když se k nim otočím zády. Jasně, že někteří odvážlivci zavtipkují, ale to je jen proto, že vidí, jakou si ze sebe dělám srandu já sama. S Jirkou Babicou se při vaření ve víkendovém Dámském klubu pořád pošťuchujeme, co se mé velikosti a bulharského původu týče. Mě to rozhodně neuráží, dokonce mě to baví. Jinak lidi si dávají dost pozor, být tlustý je dneska stejné jako být gay či černoch. Opatrně kolem váš našlapují, aby náhodou neřekli něco nevhodného.
Nejsem si teď jistá, který z kolegů mi jednou řekl něco ve smyslu, ať nepočítám s tím, že bych někdy s touto postavou moderovala v televizi, zvlášť u nás v ČR jsou pro televize nepsaná omezení – váha do 50 kilo, a diváci prý nechtějí vidět realitu, chtějí iluze v podobě nádherných, vychrtlých, silikonových krasavic. Možná se pletu, ale já si to nemyslím, lidé totiž chtějí od všeho něco – buď snít o tom, aby vypadali jako ta krásná modelka, anebo se ztotožnit s tou sympatickou tlusťoškou. :-)

foto 3

Urazil tě už někdo? Že by byl opravdu natolik drzý a začal se do tebe navážet? Děláš si z toho těžkou hlavu?
Nedělám, ale to já nikdy. Kupodivu jsem nic podobného nezažila ani na základce. Za celý svůj, více či méně tlustý, 32letý život můžu spočítat tak deset pokusů o urážky ze strany okolí. Ale asi je to díky mamče, že jsem tak odolná, zdravě sebevědomá a nedělám si hlavu z toho, co si myslí okolí. Pro mamku jsem totiž byla příliš tlustá, snad už když mě nosila v břiše a svými nonstop narážkami na mojí postavu mě tak zocelila, že mi tím vlastně prokázala laskavost. :-) Občas se někteří enthusiasti snaží podstrčit mi nějaký super dietní plán, doporučit sport či radit, jak bych měla správně jíst. Ale netuší, že mám za sebou už tolik diet, výživových poradců, dietologů a sportovních aktivit, že bych mohla psát knížky.

Slyšela jsem, že chlapi o boubelky moc nestojí, co ty si o tom myslíš?
Tak to je blbost! Víš, co se říká, že chlapi se dělí na dvě kategorie – ti, co mají rádi baculky, a ti, co to nechtěj přiznat. :-) Když se to vezmeme reálně, tak je to stroze individuální.

Co na své postavě miluješ, a naopak co je tvým nedostatkem?
Mám ráda mé bujné, i když gravitačně už trochu vytahané poprsí, k mé postavě pěkně tvarovaný a malý zadek a obličej, ten se docela povedl. Ale s tloušťkou to nesouvisí, mám to tak celý život… Dokonce, i když jsem před 10 lety nosila velikost 38, cítila jsem to stejně.

Jako ženskou, kterou strašně bere móda, jsem si samozřejmě nemohla odpustit následující otázku.

Co ty a móda? Svěřuješ se do rukou stylistů?
Módu mám ráda od dětství, o tom žádná, co se týče stylistů a baculek u nás v Čechách, tak většina promine, ale je to tragédie. Obléknout hezky, sexy a žensky velikost 32 umí snad každý, kdo má alespoň trochu smysl pro módu, ale obléknout stejně velikost 44 se jen tak někomu nepovede. Většinou vypadám jak Kadrnožková z Macha a Šebestové, tedy velice stylově a sexy, ehm. :-)

Aneta mě chytla za ruku a naklonila se k diktafonu o něco blíže a říká:
Pro všechny ženy, které jsou o něco silnější a bojují s tím, vzkazuji - USMÍVEJTE SE!!! Boubelky mají jednu velkou výhodu, jsou roztomilé, nestárnou a pro určité muže budou vždycky jedničky. :-)

Foto: https://www.facebook.com/aneta.christovova.3?fref=ts

Čtěte také:

Reklama