Ahoj Míšo a všichni v redakci.O schánění práce bych mohla vydat román o více než třech dílech - ale většinou by to bylo smutné vyprávění.

Když jsem odcházela na svoji druhou mateřskou, pracovala jsem na našem obecním úřadě a byli se mnou spokojeni (vždy mi říkali, že stylizace a psaní dopisů se od té doby co jsem je psala já, zdokonalila o 100%, že jsem pečlivá atd.) a za mě nastupovala mladá paní (prý jen na dobu co já budu na mateřské) - bez přijímacího pohovoru, bez výběrového řízení - prostě se tam najednou zjevila a byla tam. Netvrdím, že co se týče schopností - bych já byla nějaký veliky talent, ale tato paní neuměla ani zapnout el.psací stroj, neuměla vyměnit pásku v psací stroji a dopisy byly jak stylisticky - tak chybově příšerné a tak se stávalo, že si pro mě domů přijeli, abych jim napsala dopis, protože paní to absolutně nezvládala.

Uplynuly 3 roky a já jsem se chystala zpět do práce a tato paní, mi domů poslala dopis, že pro mě není už na Obecním úřadě místo a kdyby se náhodou nějaké místo uvolnilo, budu muset projít ŘÁDNÝM VÝBĚROVÝM ŘÍZENÍM a v ten moment jsem nevěděla jestli se mám smát nebo plakat.
No - paní si to uměla zařídit jak se říká přes postel přímo se starostou a pro mě už tam místo nebylo.

Skončila jsem na Úřadu práce, kde mě paní poučila, že v žádném případě NESMÍM pracovat "na černo", že by z toho byly velké postihy a začala mě posílat na různé konkurzy.
Jednou to byla sázková kancelář, kde ze 150lidiček jsem se dostala do druhého kola mezi 10 lidí,ale výběrové řízení dostala slečna, která nebyla ani na jednou z těchto výběrových řízení.

Po druhé mě poslala do firmy - přišla jsem na pohovor - kalhoty, mikina (žádná minisukně, výstřih kdoví kde). Zaklepala jsem na dveře a ozvalo se "dále" - u stolu seděl mladý muž, nohy měl na stole a aniž by mi řekl, že mám jít dál - mě jen kontroloval očima a já jsem cítila jak mě kontroluje od hlavy až k patě a pak se mě zeptal "měla byste večer čas???" Ani jsem neodpověděla, otočila jsem se a doslova utekla.
Při dalším pohovoru mi nabídli práci "na černo", tak jsem na toto jednání upozornila ÚP a co se nestalo?

Další měsíc jsem od paní z prácáku dostala doporučení na stejnou firmu - tak jsem se jí zeptala, jestli mám teda začít pracovat u této firmy "na černo" a to jsem si něco zkusila - paní z pracáku mě seřvala, že jsem byla snad poučena o "práci na černo".

Práci před Úřad práce (alespoň co vím já) dostane snad 1 člověk ze 100 lidiček a tak jsem si našla práci já - byla to sázková kancelář Fortuna, ale po dvou letech jsem dostala výpověď ze zdravotních důvodů a bez nároku na odstupné, ale do půl roku jsem znovu otěhotněla a tak jsem na třetí mateřské - otázka co bude dál, až mi v září skončí mateřská??

Podle výkladu z karet (od tebe Míšo) jsem trošku klidnější, protože jsi mi vyložila, že mi práci nabídne nějaká žena a že to bude solidní práce a tak se nechám překvapit.....

Andrea2509

Pozn. red.: Text nebyl redakčně upraven.


Tak to jsem moc ráda. Teď už bude jenom lépe. M

Reklama