Její zelené oči připomínají pohled šelmy, její bujnou hřívu bychom jí mohly všechny závidět stejně jako postavu, která se zdá dokonalá. Řeč je o modelce, jež se již několik dlouhých let stále drží mezi elitou modelingu - Andrea Verešová.

Andrea je rodilou Slovenkou, ale díky svému půvabu, temperamentu a ambicím si dokázala podmanit nejen rodné Slovensko, ale i v České republice je velmi vyhledávanou modelkou. Není pouhým ramínkem na šaty, jak se často modelkám přezdívá; řadí se mezi ty ženy, které nejenže jsou velmi krásné, ale jsou i chytré. A co Andrea plánuje do budoucnosti, jakmile skončí s kariérou modelky? Umí tato dvojnásobná maminka a manželka uvařit knedlo-vepřo-zelo? Tak právě na tyto a mnohé další otázky nám Andrea odpověděla.

sdf
Foto: Stanislava Hricová, pro IEM
, https://www.facebook.com/pages/Andrea-Vere%C5%A1ov%C3%A1/306030739448048

Andreo, o tom, že jste skvělou modelkou, není pochyb, ale jaká jste maminka? Jak byste se ohodnotila?
Snažím se být tou nejlepší maminkou, samozřejmě. :-) Ono je to pro maminky tak nějak přirozené, postarat se co nejlépe o své děti. Myslím si, že lásky není nikdy dost. Věřím, že pro dítě jsou taky důležitá přesná pravidla a hranice, stejně jako pravidelný režim, jinak má dítě ve všem zmatek. Pomáhám dětem rozvíjet jejich talenty, zdravé sebevědomí a učím je samostatnosti. Snažím se děti vychovávat k slušnosti a pokoře, která bohužel v současné době lidem jaksi chybí...

S dětmi se mi absolutně změnily priority, hlavně mě mé děti strašně pozitivně nabíjejí. Můj domov je pro mě takovou oázou klidu, místem čisté a upřímné lásky, takže i když se cítím po náročném pracovním dni totálně vyčerpaná, jakmile přijdu domu, mám opět energie na rozdávání. Miluji svoji rodinu a vážim si kouzla rodinného krbu a pohody.

Vy máte stále hodně pracovních závazků, zvládáte výchovu dětí zcela sama, nebo máte chůvu?
Snažím se být s dětmi, co nejvíce to jde, věnovat se jim naplno. Samozřejmě se stane, že mám někdy více práce, nebo večer musím na nějakou pracovní akci, i přesto, že se je snažím omezovat, pokud ale nemůžu, tak zaskakuje manžel nebo babička. Výpomoc od profesionální chůvy hledám jen výjimečně.

Jak vidíte kariéru svých dětí do budoucna? Kdyby Vanesska chtěla být modelkou jako maminka, dovolila byste jí to?
Já nic nezakazuju, protože si myslím, že zakázané ovoce nejlépe chutná. Nechávám tomu volný průběh, hlavně časem se to bude ještě měnit, hlavně asi v pubertě. :-) Vanesska má teď období, že by chtěla být lékařka, ale pokud se rozhodne někdy dělat modelku, i když momentálně je dost proti tomu být modelkou, :-) tak jí rozhodně nebudu nic zakazovat. Nejdůležitější pro mě je to, aby nalezla své životní naplnění a aby byla šťastná, to pak i já budu spokojená.

sd
https://www.facebook.com/pages/Andrea-Vere%C5%A1ov%C3%A1/306030739448048

Jak reagují vaše děti, když vás, svou maminku, vidí v časopise nebo v televizi?
Myslím, že za ta léta si už děti zvykly, berou to jako součást mého života a mé profese. Občas je sice zaskočí, že mě na ulici nebo v nákupním centru někdo osloví, chce se vyfotit, ale zase příliš často se to nestává a lidé jsou všeobecně slušní a milí, takže s tím nemám žádný problém. :-) Snažím se, aby má práce nějak zásadně neovlivnila jejich životy, a neberu je třeba na velké společenské akce. Tím, že žijeme v malém městečku, nejsou děti vystaveny žádnému mediálnímu tlaku ani stresu velkoměsta a žijeme klidný rodinný život jako každá obyčejná rodina.

Váš manžel má z předchozího vztahu dvě dcery, jak s nimi vycházíte?
Úžasně. S holkami mám od samého začátku velice hezký, kamarádsky vztah. Děvčata jsou opravdu velice chytré a milé holky. Od malička se věnují vrcholovému lyžování a přitom se výborně učí. Mají talent snad na všechno, do čeho se pustí, to jim jde skvěle. :-) Obdivuji jejich vůli a vytrvalost. Nikdy mezi námi nefungovala žádná konkurence, ba naopak. Pomáháme si, radíme, dokonce jsem si všimla, že mě holky hájí, když třeba někdo napíše něco ošklivého. Vždy se mě zastanou, že to není pravda, že mě ti lidé neznají atd. Holky jsou vážně moc fajn.

Máte s manželem oba jiné příjmení, proč jste nepřijala to manželovo?
Nevidím na tom nic zvláštního. Většina známých osobností si nechává po sňatku své rodné jméno, které je již jakousi obchodní značkou. Byla by škoda ho ztratit. Je to mnohem jednodušší pro média i širokou veřejnost.  Všichni mě znají jako Andreu Verešovou a já si myslím, že je to standard i v zahraničí.

Vy jste vystudovanou právničkou, kdybyste tedy skončila dráhu modelky, je to obor, ve kterém byste chtěla pracovat?
Já se již nyní věnuji právu, minimálně dvakrát týdně docházím do kanceláře a dělám skoro všechno, co běžný koncipient. Baví mě to, rozhodně se tomu ráda budu věnovat i v budoucnu. Myslím si, že je to velká výhoda, alespoň se nemusím bát, co bude, až skončím s kariérou modelky. Bude to zase něco jiného, více kancelářské činnosti a méně cestování, než tomu je doposud. Co jsem mohla, to jsem poznala, teď beru modeling spíše jako koníček, rutinu, něco, co mě baví, a právo je pro mě novou výzvou.

sd
Foto Jiří Hurt, https://www.facebook.com/pages/Andrea-Vere%C5%A1ov%C3%A1/306030739448048

Slýcháte to jistě pořád, určitě se vás každý ptá, jak to, že máte i po dětech tak nádhernou postavu, prozradíte nám vaše tajemství krásné figury?
Hodně dělá genetika a za mnohé vděčím i přírodě. Je tedy fakt, že po třicítce se snažím pro sebe dělat více. Velkou výhodou je, že jsme hodně aktivní rodina, stále něco děláme, rádi jezdíme na kolech, na lyže, plaveme, hrajeme tenis atd. Snažím se i zdravě vařit, ale nechci, aby to vypadlo, že vařím jen zdravou výživu, nemám problém ani s klasickou českou nebo slovenskou kuchyní. 

Takže knedlo-vepřo-zelo umíme?
No jistě. :-) Včera jsem dokonce dělala i svíčkovou. :-)

Moje zásada je všeho s mírou, nepřejídat se, nejíst hodně sladkého atd. Jak říkám, nemám čas na diety, snažím se však vařit a jíst zdravě, co nejvíc racionálně. Mimo toho ráda cvičím pilates, kalanetiku a na Power Plate. Zbožnuji jógu, která zlepšuje fyzické i duševní zdraví. Je to ucelený systém fyzických a duševních technik, které harmonizují celkový tělesný systém. Nejdůležitější je vážit si svého těla a dělat pro něj to nejlepší, ono se vám to pak vrátí, věřte mi.

Jídelníček podle Andrey Verešové:

Snídaně – Čerstvá ovocná šťáva, ovesná kaše s Acai, banány a jahody s lněnými, slunečnicovými a dýňovými semínky, nebo omeleta se šunkou a celozrnný chlebík
Svačina  – Jogurt s ovocem, müsli tyčinka bez polevy
Oběd – Dýňovo-mrkvová polévka se zázvorem, vývar, zeleninová polévka, brokolicová apod.
Pražma Královská s olivami a cherry rajčátky pečená na bramborových plátcích /medailoncích/ nebo hovězí roštěná dušená na hříbcích s rýží
Svačina –  Zelený čaj , jablečný štrúdl /bez cukru/, mrkvový koláč s mákem nebo müsli tyčinka a jablko
Večeře – Silný hovězí vývar s játrovými knedlíčky
Rukolový salát s rajčátky a parmazánem, nebo plátky červené řepy na rukole s cottage sýrem posypané piniovými a vlašskými oříšky, pokapané balzamikovým octem, či zeleninový kuskus s bio kuřátkem

sd
https://www.facebook.com/pages/Andrea-Vere%C5%A1ov%C3%A1/306030739448048

Čtěte také:

Reklama