Ahojte všechny z Ženy-in co máte rády kamínky. I já mám doma malou sbírku kamínků - spíš ve formě náramků na ruku - ať už je to onyx, ametyst, aventurín, měsíční kámen nebo tyrkys.

S tebou Míšo jsme přemýšlely co je to za náramek (světle fialový a dala jsem si tu práci,že jsem našla internetový obchod - odkud je mám a je to AMETRÍN, ale nějak nevím k čemu je dobrý-prostě se mi líbil).

Pak mám i křišťál a takovou zlatavou kostičku od dcerky z výletu - prý že je to PYRIT?
A mají pravdu ty z Vás, co říkají, že děti a kamínky jsou za jedno. Pro mého malého Kubíka jsou to nejmilejší hračky venku. Vždy když jdeme na procházku, tak s sebou musíme vzít dětský kýblíček a celou procházku do něj sbíráme kamínky,aby je mohl naházet do řeky Moravy. Vloni jsme tak chodili každý den, když bylo pěkně a na konci prázdnin už na našem místečku byla málem z kamínků hráz.
 
Prostě mě,ale hlavně děti kamínky berou přímo za srdíčko a je nám s nimi moc fajn.
 Andrea


Přiznám se, že ametrín neznám. Proto jsem ho taky asi nepoznala, když jsi mi ho ukazovala. A tak jsem také hledala. A tohle jsem o ametrínu našla : Velmi užitečný v případě dlouhodobých nemocí – odhaluje příčinu. Čistič krve, zdroj energie, regenerace těla, posiluje imunitní systém. Léčí syndrom chronické únavy, potlačuje stres, deprese, silné citové vzrušení, poruchy trávení, vředy, únavu, malátnost, trvalé bolesti hlavy. Krásný den. Míša

P.S. Pyritu se říká taky Bláznovo zlato. Má moc přitahovat finanční úspěch.


Dnešní téma je celé věnováno kamenům.

Nejen těm drahým, ale každému kamínku, protože on je vlastně drtivou většinou otcem toho šperku, který vsazen do stříbra, zlata…

Všechno o kamenech, jejich léčivých vlastnostech i magickém použití je předmětem dnešního tématu a námětem pro vaše e-maily.

Co chcete vědět o tom svém kamenném příteli i to, jak o kameny pečovat a jak je nabíjet o tom dnes můžete psát a ptát se na redakce@zena-in.cz.

Cenou pro vylosovaný příspěvek bude jak jinak než kniha o kamenech.

u

Reklama