„Svaz průmyslu dlouhodobě vnímám jako nejdůležitější a nejrespektovanější hlas české ekonomiky, který má svou nezastupitelnou roli při jednání s vládou a veřejnými institucemi v České republice. Vážím si toho, že se nyní na této práci budu moci aktivně podílet v rámci představenstva svazu, jehož jsme dlouholetým členem.“ řekla po svém zvolení Gontkovičová.

5cdbe460d777eobrazek.pngPro společnost Philip Morris International pracuje Andrea Gontkovičová více než 20 let a vystřídala řadu pracovních pozic na Slovensku, v České republice i ve švýcarské mezinárodní centrále.

V rámci představenstva by se chtěla zasadit o silný hlas průmyslu při přijímají národní i evropské legislativy. Kvalitní podnikatelské prostředí se stabilními a předvídatelnými pravidly pro všechny podnikatele má být společným cílem soukromého a veřejného sektoru. Za neméně důležitou oblast pak považuje zavádění inovací a zvyšování konkurenceschopnosti domácího průmyslu.

„V posledních letech sama velmi dobře vidím, jak zásadní jsou inovace pro udržitelný rozvoj a konkurenceschopnost. Díky nim prochází naše firma podstatnou transformací, která má zásadní vliv na celý sektor. Inovace v důsledku přínášejí prospěch nejen naší firmě, našim zákazníkům a akcionářům, ale společnosti jako celku,“ dodala Andrea Gontkovičová.

K novým členům představenstva se vyjádřil i znovuzvolený prezident SPČR Jaroslav Hanák: „Jsem rád, že ve vedení Svazu budu moci spolupracovat s novými kolegy. Jsou to špičkoví podnikatelé a manažeři, kteří nám výrazně pomohou nejen v naší snaze o zlepšování podnikatelských podmínek, ale také při vylepšování obrazu českého průmyslu.“

Andrea Gontkovičová
Ve společnosti Philip Morris International začala Andrea Gontkovičová pracovat v roce 1997, a to ve slovenské pobočce, kde postupně zastávala různé funkce, včetně pozic v oddělení vnějších vztahů. V roce 2004 přešla do centrály společnosti ve Švýcarsku, aby získala zkušenosti v oddělení strategického obchodního plánování. Po svém návratu v prosinci 2005 byla jmenována ředitelkou vnějších vztahů Philip Morris Slovakia s.r.o. a od roku 2009 následně zastávala funkci ředitelky vnějších vztahů a členky představenstva Philip Morris ČR a.s. Od roku 2012 byla ředitelkou vnějších vztahů pro EU ve švýcarské centrále, načež od roku 2016 přešla na pozici ředitelky pro komercionalizaci bezdýmových produktů. Po návratu do Philip Morris ČR a.s. roku 2016 byla jmenována ředitelkou oddělení bezdýmových produktů pro Českou republiku, Slovensko a Maďarsko. Od roku 2018 pracuje jako ředitelka obchodního rozvoje.

Přečtěte si také:

Reklama