Má vztah manželů Liškových ještě vůbec šanci? Dcera se chystá studovat do Anglie, Andrea to zase táhne s inženýrem Krátkým a Lišák pije jako duha. Manželství je v troskách. Televizní divák fandí střídavě jedné a druhé straně.

 

Dana Morávková: “Andrea nepotřebuje manžela. Milenec by stačil.”

 

Postava Andrey Liškové působí nepříjemně a nepřístupně. Je Andrea opravdu taková, nebo to je jenom její póza?

Já si ani tak nemyslím, že by Andrea byla nepříjemná. Spíš je jakoby nepřístupná. Je obrazem dnešních žen, dnešních podnikatelek, které se pohybují v mužském světě a chtějí něco dokázat.

 

Opravdu si myslíte, že svět kolem je založen na mužském principu?

Ano, je pravda, že kolem nás je mužský svět. Ženská, když se do něho dostane a chce něco dokázat, chce být generální ředitelka nebo mít vysoký post, tak musí mít možná ještě ostřejší lokty než leckterý chlap.

 

Manželství seriálové Andrey není šťastné. Co by podle vás musela udělat, aby se to změnilo?

No ona nic, ale její manžel by měl přestat pít. Asi to není vůbec jednoduché žít s alkoholikem, což asi Martin Liška je.

 

Vy máte pocit, že Andrea se k Martinovi chová férově?

Žena jako Andrea možná vůbec žádného manžela nepotřebuje. Spíš by jí stačil milenec, který by jí dopřával mládí a to, že je krásná.

 

Myslíte si, že Andrea je typ dnešní moderní ambiciózní ženy?

Ano, bohužel ano.

 

Jaká jsou podle vás Andreiny plusy a minusy?

Je to spíš ženská-chlap. Je velmi ambiciózní, tvrdá, jde za svým. A to jsou možná ty minusy. Ale myslím si, že má i plusy. Pokud někdo z blízkých potřebuje pomoct, tak zapojí všechny páky a snaží se.

 

Co byste přála Rodinným poutům?

Rodinným poutům bych přála, aby se jim dařilo tak, jako se jim daří. Aby nás diváci pořád měli rádi. A hlavně bych chtěla popřát divákům, abychom je nikdy nezklamali, aby si nás rádi zapínali.

 

 

Roman Štolpa: “V Lišákovi dřímají dobré hodnoty.”

 

Lékař Liška, kterého hrajete, je mírně flegmatický muž se sarkastickým stylem humoru. Shodujete se s ním v této charakteristice?

V něčem se s Liškou shoduji a v něčem ne. Já v žádném případě nejsem flegmatický a občas mě něco opravdu vytočí ad absurdum. Ale snad mám smysl pro humor a snažím se být sarkastický a ironický hlavně vůči sobě. Snažím se s laskavým humorem hledět na svět kolem sebe, aby se člověk nebral tak vážně a aby se problémy a starosti nejevily tak veliké a důležité.

 

Vaše seriálová manželka Dana Morávková je velice dominantní. Měl by se podle vás Liška jako manžel pod pantoflem konečně vzepřít?

Já si myslím, že by s tím Lišák měl něco udělat. Spíš se měl snažit svoji ženu zaujmout něčím jiným, než tak, že by přišel a začal křičet. Ukázat jí znovu, že se v něm mýlí a že v Liškovi dřímají dobré hodnoty, na které snad ještě nezapomněla.

 

Po dobu natáčení jste určitě nasál atmosféru lékařského prostředí. Čím by vás lákalo – pokud vůbec – ve skutečnosti?

Já jsem v lékařském prostředí vlastně jako doma, protože táta je doktor a maminka lékárnice. Do nemocnice jsem chodil velmi často už odmala, takže na mě lékařské prostředí nepůsobí nijak nepříjemně. V podstatě se v Rodinných poutech vracím do dětství.

 

Co byste přál Rodinným poutům v roce 2005?

Další a další diváky, hodně vypjatých zápletek a zajímavých dějů a aby se nám podařilo překonat tu magickou hranici dvou milionů diváků na jeden díl.

   
Reklama