Letošní předávání hudebních cen Anděl, které se uskutečnilo v sobotu 21. března, se neslo v duchu poděl všechny a všichni budou spokojení.

Nejvíc ocenění si odnesla skupina Kryštof – dvě zlaté sošky v kategorii Skupina roku a Skladba roku. Po jedné sošce si pak rozdělili další nominovaní. Do síně slávy byla uvedena skupina Katapult.

Večerem ve stylu „jak předcházet hudební krizi“ provázeli ostřílení moderátoři z pořadu Medúza Richard Krajčo a Aleš Juchelka.

Zprvu se zdálo, že pro Richarda Krajča bude tento post znamenat střet zájmů, neboť byl nominován hned v pěti kategoriích, ale přestože nakonec dvě nominace proměnil, žádný zásadní problém nenastal.

Na jevišti se postupně střídali nominovaní s umělci. Jako první vystoupila „maminka Darinka“, jak si ji pojmenoval Richard Krajčo, zpěvačka Dara Rolins, která se poprvé od porodu ukázala s odhaleným bříškem.

O největší pozdvižení se postaral zpěvák Marek Ztracený, který v rámci vystoupení, když zpíval svůj hit Ztrácíš, rozbil po vzoru některých rockerů kytaru. O největší vizuální show se na jevišti postarala zpěvačka Jana Kratochvílová, kterou netrumfla ani extravagantní rock-punková sestava Toxique, která se stala Objevem roku.

Vítězný zpěvák i zpěvačka nepřekvapili už vůbec nikoho. Zpěvákem se stal Dan Bárta, který se ale z vyhlášení dopředu omluvil, protože svůj čas tráví v současné době v Basileji přednáškami o vážkách.

Zpěvačkou roku se pak stala Lenka Dusilová, která touto výhrou tak trochu pokazila radost Ewě Farně. Ta zatím sbírala jedno ocenění za druhým a teď poprvé neuspěla.

Za album roku s názvem Ohrožený druh si odnesl cenu textař a hudebník Michal Horáček. Na jevišti se jí ale vzápětí vzdal ve prospěch svého dlouholetého zvukaře Michala Pekárka.

Z ocenění DVD roku měla radost skupina Blue Efect v čele s muzikantem Radimem Hladíkem a za Videoklip roku si odnesli cenu Bratři Ebenové.

Celý večer se kromě hudební krize nesl i ve stylu evropské show. Kromě Čechů si na jevišti zazpívala i slovenská kapela IMT Smile, písničku v polštině na jevišti vystřihla Ewa Farna a z Německa přijala pozvání skupina Aloha From Hell.

Tuto sekci zakončila proměněná nominace britské skupiny Coldplay za zahraniční album roku Viva La Vida.

Do síně slávy vstoupila letos skupina Katapult. Její frontman Olda Říha zavzpomínal na své kamarády a slíbil, že půjde „proti osudu“ a pokusí se hrát dál.

Reklama