Jednou z těchto mně osobně velmi milých je Tajemná Hékaté. Zprávy a sdělení těchto stránek jsou pro mě jako diamanty zářící v záplavě těch nepříliš pozitivních sdělení, kterými například Facebook překypuje.
V neděli 30. června nám všem tajemná Hékaté věnovala toto kouzelné poselství: na příští týden připadá týdenní karta Sige - čas klidu. Je čas ztišit svou mysl, meditovat, přemýšlet najít si chvilku klidu jen pro sebe. Stáhnout se do ústraní, nechat vše volně plynout, včetně obav a strachů, starostí. Nedělejte žádná rozhodnutí a dopřejte nejen tělu odpočinek, ale hlavně mysli! Méně mluvte a více naslouchejte a jen pozorujte, co se kolem vás děje. Pokud to půjde, odjeďte alespoň na pár dní pryč. Sige je gnostická bohyně, je považována za ticho a prázdnotu, z které všechno vzešlo. Připomíná nám, že v tichu nacházíme sami sebe a náš pravý původ. V tichu rodí se moudrost, a proto je Sige považována za matku Sofie, bohyni moudrosti…

Přesně toto poselství jsem si  potřebovala přečíst.

Poslední dobou totiž nejradši pobývám na zahradě a pozoruji tam život, zvláště pak včely, které v této době úřadují na květech levandule. :-) V duchu jsem si říkala, co jim tak dobrého ještě zasadit? A když jsem listovala v knize o bylinkách, narazila jsem na anděliku.

Bylinka sice není svým vzezřením nijak výjimečná, leč z hlediska magie a léčitelství významná. To bude něco pro včely! A dozajista i pro mě, neboť andělika je rostlinkou, jež je schopna absorbovat sílu světla a slunce, má moc rozhánět tmu a negativitu. Podle čarodějky Anny Franklin ve středověku anděliku používali k zahánění zlých duchů, a to zejména o letním slunovratu, kdy se duchové nejčastěji volně pohybovaly mezi lidmi. Andělika je bylinkou, která má nezastupitelné místo v kadidlech, a její moc slouží k uzdravování, ochraně, očišťování, jakož i v případech vymítání zlých mocností.

Pokud byste měli pocit, že jste zavaleni starostmi a negativními zprávami, Anna Franklin nabízí ku pomoci andělikovou očistnou vodu. Výtažek z této pradávné bylinky, kterou uctívali již dávní druidové, slouží k očištění aury, chrámu, posvátného místa, magických předmětů, domů…

Příprava je velmi jednoduchá a nejdůležitější přísadou je energie anděliky samotné. Namočte do skleněné či keramické nádobky  s horkou vodou květy anděliky, poté vvmačkejte z květů všechnu vodu, nepoužívejte žádné kovové předměty. Výtažkem z květů se můžete pokropit, použít do koupele nebo jej s pomocí snítky rozmarýnu rozprášit do místností či s ní očistit předměty.

Čtěte také: Lichořeřišnice posiluje přirozenou obranyschopnost organismu

Z anděliky se podle starých herbářů vyrábí i magický olej - ten je podle doporučení dobré použít pro ochranu, lze jím natírat zárubně dveří a okenní rány, aby se k vám tma nedostala, nebo jím můžeme potřít pokožku, pokud se cítíme ohroženi.

Andělika je posvátná bylinka, která hraje svou roli v mnoha ochranných kouzlech, lze z ní vařit i chutný čaj. Pro své léčivé a ochranné vlastnosti byla významná  i pro dávné severské národy.

Své jméno získala bylinka během morových epidemií, legenda vypráví, že ji označil  archanděl jednomu zbožnému muži jako spásu v největší nouzi. Od té doby je neustále velebena pro svou schopnost ochránit člověka před nákazou všeho druhu, ať se jedná o mor či chřipku…

Reklama