Protirakovinovou léčbu už brzy podstoupí popová zpěvačka Anastacia. V těchto dnech "střídá" drobná blondýnka lékaře doslova jako ponožky. Průvodní vyšetření, která jsou zapotřebí k hladkému průběhu operace prsu, jsou už z větší částí za ní.
Na pondělní tiskové konferenci její chirurg Alexander Swistel novinářům sdělil, že se zpěvačka zákroku podrobí pravděpodobně za několik měsíců. Uvedl zároveň, že "i když je to pro ni těžké, je šťastná, že vyšetření probíhají tak hladce." Karcinom prsu jí lékaři zjistili letos v lednu. "I když krutá příroda tuto mladou ženou překvapila tímto onemocněním, zpěvačka si užívá. Myslím tím tedy hlavně skutečnost, že se už měsíc přímo nevěnuje své práci a není vystavena každodennímu stresu," zdůraznil lékař. Dodal, že její zdravotní prognóza do budoucna je stejně příznivá, jako její psychické rozpoložení.
Devětadvacetiletá Anastacia, která žije v New Yorku, podstoupila v polovině února vyšetření, ze kterého vyšlo najevo, že o ňadro by ani nemusela přijít. Pravděpodobně příští měsíc zpěvačka nastoupí šestitýdenní chemoterapii. V pondělní zprávě pro své fanoušky Anastacia prohlásila, že onemocnění je pro ni těžkou životní zkouškou a že když se dozvěděla o svém nádoru, byla velmi rozčarovaná. Apelovala zároveň na ženy, aby nepodceňovaly důležitost mamografických vyšetření.
Rodačka z Chicaga trpí také chronickou poruchou střevní činnosti. Lékaři její nemoc ohodnotili jako vrozenou, když jí bylo třináct let. "Ta s černým hlasem", jak jí přezdívají hudební kritici, se zviditelnila v roce 1999, kdy ji hudební stanice MTV vyhlásila talentem roku. Okamžitě dostala nabídku k natočení desky. Debutový titul Not That Kind vyšel o rok později. Nedávno podpořila soundtrack k filmu Chicago písní Love is a Crime (Láska je zločin).
Reklama