Čtenářka Anai sebrala odvahu a zeptala se na místo externí redaktorky našeho magazínu a k tomu přidala i to, proč ji během roku opustilo 5 chlapů.

Co mně bránilo? No přece sebevědomí - jako každému! V čem mně bránilo? V tom, stát se herečkou, malířkou nebo spisovatelkou, jak jsem si vysnila ještě před tím, než mně na základě škole to sebevědomí totálně udupali.

V dupání pokračovala má rodina a potom partneři. Proč? Protože jsem jim to dovolila. A teprve okolo padesátky jsem „povstala z popela“ a v rozumné míře si splnila své sny.

Nejdříve jsem dala na radu svého psychologa, na kterého jsem se obrátila v zoufalství nad tím, že mě za rok opustilo pět chlapů a začala hrát v divadle, sice amatérském, ale velmi dobrém, které je dnes profesionální. No a ono to zabralo - dodnes jsem s partnerem, který se objevil okamžitě po rozhodnutí.

Největší úspěch? Jedna z hlavních rolí ve hře Marmeláda, která dostala před 6 lety nejvyšší ocenění - Zlatého Aloise - na národní přehlídce v Hronově (na ženě-in je o ní článek) a díky téhle hře občas dostanu štěk v seriálu nebo roli v reklamě.

Dál: celé dětství jsem promalovala a prokreslila, leč na scénografii se nedostala. Dnes si již tři roky maluju a kreslím - na dámské obličeje. Přivydělávám si jako vizážistka a moc mě to baví, jak některé z Vás mohly vidět vloni na parníku.

Do třetice jsem si splnila i poslední sen - píšu sem zážitky z cest a dokonce zvažuju vydání knížky společně s kamarádem, který píše o jiných zemích stejným stylem.

A shodou okolností zrovna dnes jsem měla odvahu napsat tady Radkovi, jestli by mě nechtěl za externí redaktorku. Nakonec - co horšího se mi může stát, než že mě odmítne?

Všechno je to o tom najít si důvod, proč něco chceme dokázat, a ne o tom hledat důvod, proč to nejde. A chce to samozřejmě odvahu, až zdravou drzost - tato schopnost přichází obvykle až s vyšším věkem jako satisfakce za stárnutí těla.

Přeju vám, ženy-in, hodně štěstí při uskutečňování svých snů. :-)

Anai


Děkuji, Anai, za příspěvek i za nabídku spolupráce. Myslím, že čtenářky spolu se mnou po přečtení tvého cestovatelského seriálu nabídku přivítají. Domluvíme se e-mailem.

A k tvému příspěvku. Budu se opakovat. Když někdo něco nechce, hledá důvod, proč to nejde. Když někdo něco chce, hledá způsob, jak to udělat. A když někdo něco chce opravdu moc, jde a udělá to.


Dnešním tématem dne jsou naše vnitřní limity. To, co nám zabránilo nebo brání stát se úspěšnými, šťastnými a spokojenými. Dokážete to pojmenovat? Najdete odvahu nahlédnout na sebe s odstupem?

Mám na mysli i limity získané výchovou? Jste schopná sama jít do restaurace, do kina, na výstavu, na plovárnu, na koncert, do hor, do společnosti? Proč ne?

Jsem si vědom, že vás žádám o pohled do vašeho nitra. A proto slibuji, že pokud mne o to požádáte, tak nezveřejním váš nick a e-mail po zveřejnění smažu tak, aby jej nikdy nikdo nedohledal.

Jsem zvědavý na to, co vás podle vašeho mínění nejvíc vnitřně omezuje. Co vám brání, nebo zabránilo v tom si splnit svůj životní sen.

redakce@zena-in.cz

Nejzajímavější příspěvek ode mne získá parfém nebo toaletní vodu do 1 500 Kč dle vlastního výběru!

Reklama