Byli jste někdy v Amsterdamu? Učarovalo vám toto město? Toužíte ho navštívit?

Amsterdam je významné holandské město, vždy v historii mělo výjimečnou pozici. Jeho vznik se datuje již kolem roku 1000. Jeho základy leží na bažinatém terénu, který holanďané zkultivovali stavbou kanálů a přehrad. Tato oblast se jmenovala Aemestelle, Ve 13. století, kdy byla přehrada vztyčena v ústí řeky Amstel, vzniklo jméno města – Amsterdam.

Amstr

Město bylo díky své poloze centrem jak kulturním, finančním, tak zejména obchodním. Bylo důležitým přístavem, obchodní tepnou, představovalo centrum mezinárodní obchodní sítě, což z něj učinilo v sedmnáctém století nejbohatší město Evropy. Pokles jeho významu zapříčila až průmyslová revoluce v 19. století.

V Amsterdamu po staletí žijí obyvatelé různých národností. Proto je dnešní Amsterdam jedním z nejkosmopolitnějších měst v Evropě. Dnes tu vedle sebe žije 177 národností. Pro příklad, New York udává 150 národností.

Amstr

To se odráží i v umění a památkách, které jsou pro Amsterdam typické. Když přijedete do Amsterdamu, první, co vás osloví, jsou malebné kanály, které protínají celé město. Pokud máte čas, můžete si je projet výletní lodí, která vás povozí těmi nejznámějšími, projedete si staré město s úzkými typickými domy. Krásu kanálů a všudypřítomné řeky můžete také obdivovat z nábřeží a mostů. Město je malebné, všude kvetou květiny, místní nezapomínají na výzdobu a všudypřítomné květináče. Ty se plní zejména na jaře oblíbenými tulipány, které jsou symbolem Holandska. Stejně tak jako větrné historické mlýny, dřevěné „dřeváky“ a úžasné proslulé sýry.

Amsterdam

Jaké památky nejde v Amsterdamu minout? O tom bude další článek.

Jak se nejlépe dostat letecky do Amsterdamu?

Holandsko a její klenot – Amsterdam objevíte nejsnadněji letecky, a to se společností KLM Royal Dutch Airlines. Je ot nejstarší letecký přepravce na světě, který operuje stále pod stejným názvem, zároveň jde o jednu z nejpokrokovějších a inovativnějších leteckých společností.

Z Prahy se dostanete do Amsterdamu s KLM jednim z pěti letů denně. Pokud zvolíte let s KLM, budete v rukou letecké společnosti s jednou z nejlepších služeb pro zákazníky, která je dostupná přes aplikaci Facebook Messenger 24 hodin denně, 7 dní v týdnu. Absolutní novinkou KLM je služba “Emoji” na Messengeru, kde stačí zadat “emoji” tedy obrázek toho, co na vašich cestách hledáte, ať je to například restaurace nebo bankomat, a KLM vám během chvíle odpoví a poradí.

Společnost KLM obsluhuje letiště Schipol, které je pátým největším evropským letištěm co do celkového počtu přepravených osob, a je na 14. místě na světě. Počítaje pouze mezinárodní pasažéry, Schipol dosahuje páté příčky na světě.

Amsterdam patří do desítky nejnavštěvovanějším evropských měst. Z letiště Schipol se velmi snadno dostanete do města, nejlépe vlakem (jízda trvá přibližně 15 minut). Pro dopravu po městě můžete zvolit pronájem auta. Pokud jste zákazníci věrnostního programu Flying Blue, můžete díky nasbíraným “mílím” využít zvýhodněných cen pronájmu auta nebo ubytování v síti spolupracujících hotelů. 

Více informací o službě “emoji” najdete v následujícím videu:

Soutěž o dvě letenky do Amsterdamu

Spolu s leteckou společností KLM jsme pro vás připravili soutěž o dvě letenky.

Chcete je vyhrát? Pak si pečlivě přečtěte pravidla a zapojte se do soutěže. Soutěž trvá od 11. 4. – 21. 5. 2017 Soutěž najdete na této stránce.

Zdroj fotografií: www.shutterstock.com

Naše články:

Reklama