profimedia-0568359148.jpgFoto: Profimedia

Soutěž se většinou koná na jaře, ale covidová pandemie ji odsunula až na podzim. Letošní vítězkou, a tedy oficiálně nejkrásnější dívkou ve Státech, je dvaadvacetiletá Asya Branch. Mladá žena pochází z velké rodiny a je v pořadí šestou z osmi dětí.

Její otec pracoval v armádě, ale nyní už je v penzi. Asyin život ovšem velmi poznamenal. Když jí bylo deset let, přišla si pro něj domů policie a zadržela ho za únos a ozbrojenou loupež. Zatímco byl ve vězení, rodina se potýkala s velkými finančními problémy, a dokonce přišla o dům. To Asyu navždy ovlivnilo. Zejména proto, že lidé se na rodinu začali dívat skrz prsty. Se svým příběhem ale žena veřejně vystupuje, aby dodala sebevědomí jiným dětem s uvězněným rodičem nebo rodiči.

profimedia-0568363749.jpgFoto: Profimedia

I přes nelehké dětství vystudovala Asya univerzitu v Mississippi a v sedmnácti letech se účastnila i letní školy na věhlasném Harvardu. Založila také vlastní kosmetickou značku s názvem Branch Beauty.

Kromě pomoci dětem s uvězněnými příbuznými se Asya věnuje také otázce vlastnictví zbraní. Zákazy jsou podle ní zbytečné, protože lidé se k nim stejně dostanou. Co je ale podle ní důležité, je naučit lidi se zbraněmi správně zacházet. Každý, kdo chce zbraň vlastnit, by podle ní měl projít výcvikem a speciálními testy.

Reklama