HALLIFAX - Kdo si myslí, že estetickou chirurgii využívají zejména ženy, hluboce se mýlí. Z ankety, které se účastnilo 2 600 amerických estetických chirurgů vyplývá, že zatímco zájem žen o jejich služby trvale klesá, mužská klientela se za posledních několik let rozrostla o celých pět set procent!

Ve Spojených státech se plastická a estetická chirurgie, doposud využívaná až na výjimky převážně ženami, stává pomalu téměř mužskou záležitostí.
Podle výsledků ankety mezi lékaři, kteří se touto disciplínou zabývají, se klienti rekrutují většinou z řad dobře situovaných mužů mezi 40 a 59 lety. V poslední době stoupl jejich zájem dokonce pěti set násobně. Důvod?

Celých 44 % mužů si přeje „omladit“, čili zahladit alespoň nejhlubší vrásky, dalších 25 % dotazovaných uvádí profesní důvody a 47 % mužů touží po opraveném nose.
Lékaři jim ochotně vycházejí vstříc, a tak se tukové injekce na vyhlazení vrásek a změkčování pokožky stávají naprostou rutinou. Častá je také aplikace Botoxu, látky na bázi prudce jedovatého botulotoxinu. Ta způsobuje ochrnutí některých obličejových svalů, které se uvolní a tvář klienta vypadá sice poněkud „gumově“, ale rozhodně mladší.

Zajímavé je, že ordinace plastických chirurgů navštěvují stále hojněji páry, které si přejí podstoupit zákrok společně. V určitých společenských vrstvách se podobné zákroky stávají už něčím tak banálním, jako je třeba koupě nového automobilu. Chirurgický zákrok se také dává jako dárek, či pouhá pozornost.

Představte si, dámy, že místo obligátní kravaty darujete pod stromečkem nový nos…  

    
Reklama