Po svém úspěchu v modelingu se přestěhoval do Los Angeles, kde se zúčastnil prvního konkurzu a hned byl obsazen do role Michaela Kelsa v sitcomu Zlatá sedmdesátá, který se vysílal po osm sérií. Které jsou další jeho filmové a seriálové role? 

Ashton-do-textu.jpg
Foto: Shutterstock

Hele vole, kde mám káru? (2000)
Bláznivá komedie o dvou kamarádech, kteří v kocovině přicházejí nejen na to, že jim zmizelo auto, ale především na všechno, co se předchozí noc odehrálo, zaznamenala divácký úspěch. Film vznikl po taktovkou režiséra Dannyho Leinera a oblíbilo si ho i publikum v České republice, kde snímek navštívilo sto tisíc diváků. Osudový dotek (2004) 
Příběh potvrzující teorii motýlích křídel, podle níž stačí malý zásah do minulosti, aby se razantně změnila budoucnost, vynesl mladého herci uznání široké veřejnosti. Ještě v roce, kde byl snímek natočen, získal Cenu diváků na mezinárodním festivalu fantastického filmu v Bruselu.Dva a půl chlapa (2015)
V roce 2015 vystřídal v tomto veleúspěšném sitcomu Charlieho Sheena. Ashton zde představuje miliardáře Waldena Schmidta. Přesto, že se jednalo pro produkci o velmi riskantní tah, vyplatil se. Diváci přijali Kutchera minimálně stejně vřele jako předtím Charlieho Sheena a sledovanost se udržela ve vysokých číslech. Zajímavosti o Ashtonu Kutcherovi 

  • Příjmení Kutcher má herec po své matce, která je vnučkou českého emigranta Jana Kučery. Kutcher je pak jen americkou variantou klasického českého jména Kučera. 
  • Ashton Kutcher je zakladatelem nadace Thor, která pomáhá v boji proti únosům a následnému pohlavnímu zneužívání dětí. 
  • Málokdo ví, že nechybělo mnoho a Ashton Kutcher by dostal jednu z hlavních rolí ve filmovém trháku Pearl Harbor. Režisér se ovšem na poslední chvíli rozhodl pro Joshe Hartnetta. 

Zdroje: Profimedia, Československá filmová databáze, Wikipedie