těstoviny se sýrem

Tento skvělý recept podle Jamieho Olivera jsem objevila náhodou a už po přečtení si ho zamilovala. Ideální jídlo pro mé děti. Těstoviny a sýr, nic jiného. Budou jásat! A samozřejmě jásaly. Jednoduché a jasné jídlo, velice chutné. Zabodovalo u celé rodiny a budeme se k němu rádi vracet. Vyzkoušejte a zamilujete si ho také.

V originálním receptu se používají těstoviny “macaroni”, což nejsou makaróny, jak by vás mohlo napadnout. Žádné duté špagety, ale kolínka. Ty se na tento recept hodí nejlépe. Já jsem kolínka doma neměla, takže jsem použila krásné spirálky, které se při vaření ve vodě pěkně rozvinuly. Bylo to super!

Suroviny

450 g těstovin - použijte nejlépe kolínka
2 lžíce másla
trocha oregana
100 g parmezánu
150 g ementálu, maasdamu nebo goudy
200 g mascarpone
sůl a pepř na dochucení
špetka muškátového oříšku

Postup

Troubu si předehřejeme na 200 °C. Těstoviny uvaříme v osolené vodě, ale nenecháme je uvařit úplně doměkka, jak jsme zvyklí, ale scedíme je asi o dvě minuty dříve, aby byly ještě lehce tvrdé. Dodělají se v troubě.

Ve velkém hrnci nebo pánvi si mezitím rozehřejeme máslo, na který vsypeme oregano a krátce orestujeme. Stáhneme z plotýnky.

Uvaření těstoviny scedíme, ale stranou si necháme jeden hrnek vody, ve které se těstoviny vařily.

Těstoviny nasypeme do hrnce s máslem a oreganem. Přidáme mascarpone a větší část směsi nastrouhaných sýrů. Trochu si necháme na posypání. Přistrouhneme trochu muškátového oříšku a můžeme ještě dochutit solí, je-li to potřeba, a pepřem. Promícháme a dáme na mírnou teplotu na plotýnku. Přidáme vodu z těstovin a mícháme, dokud se sýr nerozpustí.

Směs přendáme do zapékací mísy, posypeme strouhaným sýrem a dáme na deset minut zapéct do předehřáté trouby. Po deseti minutách můžeme ještě přidat teplotu a nechat zezlátnout sýrový povrch.

Dobrou chuť přeje elly.

Reklama