CHICAGO - Dokážete si představit, že by vaše dítě jednoho dne přišlo ze školy nikoliv jen s poznámkou, nebo vysvědčením, ale také s kartičkou, na níž by vám školní lékař posílal informace o tom, jak vypadá zdravotní stav vašeho potomka?
Přesně tohle se již několik let děje na vybraných amerických a britských školách. Po Bostonu a Cambridge se do projektu zapojily základní školy v Chicagu.

"Rodiče ve zprávě najdou podrobné informace o váze a kompletním tělesném stavu jejich dětí a mohou jim tak pomoci předcházet obezitě. Prozatím jsme se setkali spíše s pozitivními ohlasy," řekl Robert McGowan, který je spoluautorem projektu.

S projektem jsou spokojeni také lékaři, kteří již delší dobu varují, že obezita přerůstá ve Spojených státech v národní epidemii.
Ze studie provedené ve školním roce 2001/2002 na základních školách v Cambridge totiž vyplývá, že informovaní rodiče mají snahu své děti vést ke zdravému způsobu života.

"Dvaačtyřicet procent rodičů, jimž jsme oznámili, že jejich dítě trpí nadváhou, nám sdělilo, že dítěti naplánují více fyzické aktivity. Pětadvacet procent se rozhodlo požádat o pomoc lékaře a devatenáct procent problém řešilo dietou. U rodičů, kteří kartičku neobdrželi, je pouze třináct procent těch, kteří se snaží přimět dítě hubnout," uvádí McGowan.   

      
Reklama