642abb0f69868seznam.jpg
Foto: Shutterstock

Nejdříve to bylo pořádáno jako akce pro známé, později se roztrhl pytel s velkým zájmem ze strany veřejnosti. V New Yorku pořádají večeře a večírky, kde jsou všichni nazí a čím dál tím více lidí se chce zúčastnit. Má se jednat o oslavu nahoty, sebelásky a rovnosti.

image.jpg
Foto: Shutterstock

Autorkou a pořadatelkou večírků je Charlie Ann Max, s nahými akcemi experimentuje už několik let, konkrétně od roku 2020. Nejprve měli přístup pouze zvaní hosté, později je byla skoro nucena otevřít pro veřejnost, právě kvůli vysokému zájmu. Večírky organizuje tak, aby na nich bylo co nejvíc cizinců z různých koutů světa. Má to prý dle ní smysl, protože to podporuje toleranci k odlišnostem.

Každá večeře, která bývá veganská, má své téma, poslední se týkala menstruace a účastníci se navzájem svěřovali s myšlenkami a dokonce s tím, že někteří malují obrazy pomocí vlastní menstruační krve. Jedna účastnice dokonce během večeře prožívala menstruaci. Celá akce byla laděna do ženství, nechyběly okvětní lístky, sklenice ve tvaru ženského pozadí nebo hedvábné ubrusy. „Cítila jsem se tak uvolněně, nic mě netlačilo, nic jsme neschovávaly jedna před druhou a byly jsme si rovné, moc se mi to líbilo,” komentovala jedna z účastnic.

Zdroj: news, nytimes, nypost