Dnešní téma je úžasné – jako pro mě stvořené. Jsem totiž filmový maniak. Už ani nevím, kdy se stalo to, že jsem přestala filmy sledovat jen jako oddychovku, ale začala jsem se o ně zajímat do hloubky, vybírat si jen ty opravdové skvosty a hltat recenze, aby se nemohlo stát, že omylem shlédnu něco, co absolutně nestojí za to.


Ano, uznávám – jsem tak trochu filmový snob a můj přítel, s nímž převážně chodím do kina, dívám se na filmy a vybírám v půjčovně DVD, to se mnou nemá jednoduché.

Ale zjišťuji, že po šesti letech soužití se mnou začíná být rovněž náročným divákem, už mu nevadí, že naši schránku každý měsíc plní tlusté filmové časopisy, tam které odebírám a kterých už máme v bytě opravdu stohy, už neprotestuje, když ho občas zatáhnu na klubový film či na festival. Mile mě překvapil, když se mnou minulý týden s chutí shlédl Metropolis.

 

Oceňuji, že mou „mánii“ má rodina a přátelé podporují, takže nejsou narozeniny, kdy bych nedostala třeba předplatné časopisu na další rok, DVD nebo lístky do kina. Z takových dárků mám největší radost.

 

Mám ráda filmy, protože s nimi nejsem nikdy sama. Mám ráda filmy, protože mě dokáží rozesmát, rozplakat, povzbudit i vyrazit dech.V poslední době tohle všechno dokázal film Zkrocená hora, který mě opravdu nadchl. Nadále však mým nejmilejším zůstává Forrest Gump.

 

Už bych ani nedokázala spočítat, kolikrát jsem ho shlédla, ale vím, že mě nikdy neomrzí. A pokud se chci opravdu zasmát, pustím si Monty Pythonův Život Briana, což je jeden z mála filmů, u kterého se směji nahlas.

 

Nechci zde dělat výčet svých oblíbených filmů, protože by byl dost dlouhý. Já filmem prostě žiju a ráda bych, aby mě jednou živil. Chodit na předpremiéry a psát o nich recenze je můj (zatím nesplněný) sen.

 

Netoužím po setkání s filmovými hvězdami, je mi ukradený jejich soukromý život. Film beru jako iluzi a únik z reality. Takže na shledanou v kině na nějakém dobrém filmu. Já tam budu určitě J.

 

Amélie


Amélie,

u mě je to jinak. Recenze píše mnoho redaktorů, a ne vždy se dá předem určit, zda jejich názor na film, se bude shodovat s tím mým. A tak dám raději na vlastní instinkt a momentální náladu při rozhodování, který snímek shlédnu a jejich reakce beru jen jako názor k vlastnímu zvážení. 

Říkáte o sobě, že jste filmovým snobem...a který film by, podle Vás, filmový snob určitě "neskousl"? Ať vím, jak na tom jsem :-)).


Napište mii vy:

 

Dnešní téma

MOJE FILMOVÉ NEBE

 

Jaký je váš rituál při sledování filmů?

Co vás rozčiluje?

 

Chodíte ještě vůbec do kina?

Jak často, kam a s kým?

A co v létě?

Je u vás ve městě letní kino?

 

Co si vybavíte, když se řekne „Moje filmové nebe“?

Doporučte nám své filmové miláčky.

Napište, které filmy nemáte ráda.

                                                                                                       

A co herci?

Setkala jste se s někým osobně?

Pošlete fotografii, napište, jaký byl.

Nebo je vám někdo nepříjemný a vypínáte televizi, když se v ní objeví?

 

Jakým filmům dáváte přednost?

Českým? Zahraničním? Svým?

 

Filmová Žena-in čeká na Vaše fotografie a příspěvky na adrese:

redakce@zena-in.cz    

Reklama