profimedia-0612136396.jpg

Foto: Profimedia

Oslava narozenin britské panovnice je naplánovaná na 12. června. Podle The Mail on Sunday bude monarchu na akci známé jako Trooping the Color (obřad prováděný regimenty britské armády a armády společenství) doprovázet místo zesnulého manžela její bratranec vévoda z Kentu. Není to však poprvé. Princ Edward byl po královnině boku také v roce 2013, když se vévoda z Edinburghu zotavoval z operace.
 
Stejně jako v loňském roce bude akce v areálu Windsorského hradu konána v menších rozměrech. Před pandemií se konala během Horse Guards Parade v Londýně. Pro královnu to bude další z veřejných akcí, které se zúčastní po smrti svého manžela.

duke-of-kent.jpg

Foto: Profimedia

Od té doby se zúčastnila například otevření parlamentu a minulý víkend cestovala 95letá vladařka do Portsmouthu, aby před důležitou plavbou do indicko-tichomořské oblasti navštívila letadlovou loď britského královského námořnictva HMS Queen Elizabeth.
 
Červen by pro královnu mohl být poměrně rušným měsícem, protože se očekává, že se setká s prezidentem USA Joe Bidenem. Začátkem tohoto týdne stanice CNN uvedla, že Buckinghamský palác a Bílý dům dokončují podrobnosti týkající se této významné návštěvy.

profimedia-0374406068.jpgFoto: Profimedia

 
Zdroj: Sky News, CNN, Hello!, The Mail on Sunday

Reklama