queen.jpgFoto: Profimedia

Ani královna se čas od času nevyhne nepříjemným situacím a právě na ty je tu její kabelka, kterou podle The Telegraph dává signály svému služebnictvu. Pokud si ji například přendá z jedné ruky do druhé, znamená to, že chce s dotyčným ukončit rozhovor. Služebnictvo si tohoto signálu všimne a hosta slušně vyprovodí. Podobné je to i v případě, že se královna během rozhovoru nudí či jí není příjemný, a měl by být co nejrychleji ukončen. V takovém případě dá kabelku na zem. 

Podobný signál dává dle londýnského tisku, když chce předčasně ukončit například slavnostní večeři. Kabelku položí na stůl a všichni členové služebnictva už vědí, co mají dělat. Za pět minut by měla večeře skončit. Během následujících chvil je sešlost slušně a diskrétně ukončena, aniž by si hosté všimli, že dala královna nějaký signál.

kabelka.jpgFoto: Profimedia

Podle odborníků na královskou rodinu nosí Alžběta II.  v kabelce vždy zrcátko, rtěnku a pětilibrovou bankovku, kterou věnuje církvi. Londýnský časopis Lady Magazine zase napsal, že má uvnitř kabelky schované také brýle na čtení, mátové pastilky a plnicí pero. Podle Phila Dampiera, který již 26 let píše o královské rodině, má Její Veličenstvo v kabelce často i hračky pro psy či koně a rodinné fotografie, včetně snímku syna prince Andrewa, když se vrátil v roce 1982 z války na Falklandech.

5e60dd69d70bdprofimedia-0488967861.jpg

Foto: Profimedia

Oblíbenými kabelkami královny jsou černé koženské kousky značky Launer. „V posledních letech si nejvíce oblíbila kabelku Traviata, která má jednoduchý tvar, krátké úchyty a sponu se slavným launerským krouceným logem lana na přední straně,“ řekl gelerální ředitel firmy Launer Gerald Bodmerpro pro magazín Hello!. O Alžběte II. je také známo, že má ráda kabelky s lesklým povrchem. Důležité je i delší držadlo, které panovnici usnadňuje například potřesení rukou. 

Od roku 1968 královně firma pravidelně dodávány nové kousky. Podle Bodmera koupila vladařka již více jak 200 kabelek této značky. Návrhář Sam Launer založil firmu Launer London v roce 1940, poté co během německé okupace na začátku druhé světové války s rodinou uprchl z tehdejšího Československa do Velké Británie.

profimedia-0353415736.jpgFoto: Profimedia

Reklama