Neváhejte, podzim v Alpách je krátký, syté barvy podzimu již nyní začínají zářit i na svazích Obernebergského údolí. Vezmu vás na krásnou procházku k jezeru Obernberg s kouzelným kostelíkem na jednom ostrohu.
5b91396f40ddeobrazek.png
Čeká vás procházka netrvající déle než 4 hodiny. Ty méně zdatné si to mohou zkrátit na hodiny dvě.

Začneme u krásného alpského hotelu Almis Berghotel v Obernbergeru am Brenner a sejdeme k potoku u místního kostelíka. Poklidnou procházkou po klasických alpských červených značkách na pravé straně potoka jdeme proti proudu asi kilometr a půl. Až do té doby než narazíme na asfaltovou a posléze šotolinovou cestu. Po ní pomalu a v klidu stoupáme serpentinami. Ti odvážnější mohou zákruty zkracovat zkratkami, které jsou kratší, zato horší cestou. Ani ne za hodinu od hotelu dojdeme na kraj horského jezera.
5b9139785ff17obrazek.png
Doporučuji vrhnout se cestou č. 91 vpravo a jezero obejít proti směru hodinových ručiček.  Pěšina se vine po břehu, místy se vzdaluje do lesa, ale v podstatě se jedná o vrstevnici. Místa problematická jsou zjednodušena schody a zábradlím.
5b913980b29a4obrazek.png
K velké smůle je bývalá hospůdka s penzionem na břehu jezera kvůli nevyhovujícím hygienickým podmínkám a sporu mezi majitelem a ochranáři přírody zavřená. Ale i díky tomu, zde nepotkáte mnoho lidí.

Až obejdete celé jezero, což vám bude trvat cca 40 minut, tedy pokud vynecháme čas strávený sezením na lavičkách a loukách a kocháním se štíty okolních hor a stád pasoucích se krav, narazíte na kapli zasvěcené panně Marii (Maria am See), která byla postavena v roce 1935 a která je zdobena freskou znázorňující nanebevzetí panny Marie.
5b9139887c9ccobrazek.png

5b91399343145obrazek.pngTy méně zdatné se vrátí po svažující se cestě ve vlastních stopách zpět. Vy ostatní si však pro návrat zvolte cestu jinou. 100metrů za kostelíkem v zatáčce narazíte na stoupavou cestu doprava, dle mapy se jedná o propojovací cestu k cestě číslo 96. Půjdete po značkách, až dojdete na louku a budete mít pocit, že jste značky ztratili, tak se podívejte vpravo. Za loukou v lese na značku narazíte znova.

Nastoupáte cca 200 výškových metrů, budete se prodírat lopouchy, půjdete přes koryto potoka, ale cesta bude zřetelná a odměnou budou nádherné výhledy na masiv Tribulaun. Až narazíte na cestu 96, dáte se po ní vlevo a po širokých lesních cestách se za hodinku dostanete zpět k hotelu Almis. Kde když budete mít štěstí, narazíte i na českou obsluhu.

Věřte, že jak gulášová polévka, tak pivo vám po této procházce budou skvěle chutnat.

Jak se tam dostat?

Z České republiky směr Rakousko Innsbruck. Dále směr Brennerský průsmyk/Itálie. Z Gries am Brenner vede do údolí Obernberg slepá cesta, která končí na konci údolí.

Náš článek:

Náš tip na ubytování: Ve vesničce Obernberger am Brenner  je velmi příjemný rodinný čtyřhvězdičkový Almis Berghotel, v horském stylu, kde se dobře najíte a budete mít kvalitní péči. Jestliže máte rádi saunu, pak ji najdete v suterénu hotelu. Jeden z číšníků mluví česky, rád vidí své krajany, se kterými si může popovídat.

V regionu Wipptal se nebudete nudit ani v zimě. Můžete využít malé, ale příjemné lyžařské středisko s moderními lanovkami a perfektně upravenými sjezdovkami (29 km). Běžkaři si užijí 70 kilometrů běžkařských tras v překrásné krajině. Skialpinisté a milovníci sněžnic ocení lehké i náročné vysokohorské trasy.

Více informací naleznete ZDE.

Reklama