Počasí si s námi v těchto dnech pěkně pohrává. Déšť střídá sluníčko, ze zimních svetrů jdeme do sandálů, nikdy nevíme, jak bude zítra. No řekněte, nebylo by lepší odletět na slunnou Havaj? Dnes se nám to podaří alespoň prostřednictvím vám už známé cestovatelky Petry Lamlové.

Když se mě kdokoliv zeptá, jak bylo na Havaji, odpovídám, že to byla „havaj“, a to do slova a do písmene. Strávili jsme zde v letošním únoru necelé tři týdny a musím říci, že ze zážitků žiji ještě dnes. Havajské ostrovy mají neuvěřitelnou atmosféru, krásné a neopakovatelné pláže a sopky. Přivezli jsme si přes 4.500 fotografií a jedna je hezčí než druhá.

Havajské ostrovy se skládají z mnoha korálových a sopečných ostrůvku, které se nacházejí uprostřed Tichého oceánu. S přáteli jsme zvolili cestu na východ, využili jsme přímý spoj z Prahy do Soulu a poté přímo do Honolulu. Radši nebudu psát, jak dlouho jsme byli na cestě, to si dokážete přestavit. Vybrali jsme si tři ostrovy, které jsme se rozhodli maximálně prozkoumat.

Ostrov první: OAHU – Waikiki, Pearl Harbour a mraky Japonců a Korejců

Oahu je třetím největším ostrovem z osmi hlavních Havajských ostrovů a nalezneme zde i hlavní město Honolulu. První dojem po příletu z Havaje nebyl úplně nadšený, klasické město plné lidí, aut… ale po 37 hodinách na cestě jsme byli rádi, že jsme na místě. Po ubytování vedla naše první cesta do hamburgrárny, kde jsme si to fakt užili.

Následovala první „koupačka“ na Havaji. Opět zklamání, malá a úzká plážička mezi hotely, přeplněná japonskými a korejskými turisty, ale to jsme věděli. Počkali jsme na zbytek party, půjčili auto a zmizeli z Honolulu.

Časový posun o jedenáct hodin oproti České republice byl skutečně znatelný a prvních pár dní bylo náročných, ale vše za to stálo.

Druhý den jsme vyrazili pokořit Diamond Head – kráter vyhaslé sopky, která je symbolem ostrova Oahu. Diamond Head se nachází v těsné blízkosti Honolulu a cesta autem byla krátká, delší byla cesta pěší na vrchol kráteru. Za statečnost jsme byli odměněni úchvatnými pohledy.

Dalším cílem byla Hanauma Bay – zatopený kráter sopky, kde je nádherné šnorchlování. Nejprve nás nahnali do menšího kinosálu, kde nám pustili instruktážní film. Poté nám zapůjčili brýle a šnorchly, vybavili jsme se podvodními fotoaparáty a vyrazili do vody plné korálů.

Po řádném prosolení jsme se vydali dále na východ ostrova a postupně stavěli a fotili další krásy ostrova…

Na východní části ostrova jsme se dostali ke kráteru Ko´olau, který nám vzal dech.

Další den jsme zahájili výšlapem k Manoa Falls, kam jsme museli vyšplhat šílenou cestou bambusovým lesem.
A v dalších dnech už nás čekal kouzelný ostrov Oahu.
Petra

plamlova

Příště: ostrov Oahu

Přečtěte si také:

Reklama