Děkujeme za první čtenářský příspěvek na téma Ta naše povaha česká, který nám zaslala čtenářka s nicekm alminka.

Dobrý den, píšu vám na dnešní téma - Češi. Myslím, že cizinci, kteří žijí v Česku třeba 20 let a jsou na to HRDÍ, že tu žijí, se dají počítat za Čechy (to znamená, že tady ale nedělají něco nekalého - nevraždí, nekradou....)

Podle mého názoru je bohužel typická česká vlastnost odcizování("kradení") a musím říct, že tuto vlastnost nemám. Ale myslím, že nám některým Čechům pomáhají hodně s touto vlastností Romové, ale nemůžu říct, že všichni. Najdou se i takoví, kteří nekradou a chovají se někdy i líp než nějaký Čech. Jsem docela ráda, že jsem "Češka", až na některé faktory. Největším faktorem je naše politika. Je na hrozné úrovni, zejména kvůli lidem, co tam jsou a co dělají. Hrůza.

Mám pro vás krátký příběh z mé dovolené.  Byli jsme v Chorvatsku a tam všichni mluvili chorvatsky nabo anglicky. Já, když jsem se potřebovala na něco zeptat, tak jsem se zepatala vždy anglicky. Jednou za mnou přišel jeden muž a začal na mě mluvit, ani nevím, jakým jazykem. Odvětila jsem mu: "Do you speak English?" Ale na to už mi odpověděl česky a řekl:"Jé, vy jste taky z Česka, že?" A já na to :"Ano, jak jste to poznal?" A on odpověděl:"Podle vašeho přízvuku". Tak to mě podrž, řekla jsem si, protože já to podle přízvuků moc nepoznám. Od té doby jsem se s ním bavila česky a bylo to nejlepší. :-)

A na závěr Vám zasílám zajímavé video, na kterém jsou čeští politici vs. Simpsonovi, někdy je to velice trefné :-)

Zdraví alminka

Co vy na to milé ženy-in? Máte také nějakou příhodu na dnešní téma? Hlásíte se v cizině k Čechům, nebo se za ně spíš stydíte? Jaká vlastnost je podle vás pro Čechy typická?. Z čeho myslíte, že pramení? Jsou podle vás Češi pracovití? Na kterého Čecha můžeme být právem hrdí?

Napište nám svůj názor na téma "češství" na adresu redakce@zena-in.cz

 

 

Reklama