Jako malá holka jsem nepoznala lásku od rodičů, otec holdoval alkoholu a domů se chodil jen vyspat. Než usnul, tak stačil ubližovat mamince a chovat se jak prase.

Nevěděla jsem, co je to nedělní procházka, výlet do ZOO nebo někam na zámek, hrad, jízda na kole atd. Mamka na nás taky čas neměla, trhala ovoce na zahradě a odvážela do výkupny, aby byly nějaké peníze, protože otec většinu peněz propil.

V 18-ti letech jsem si vzala muže, který taky pil a ubližoval mi, nebyla jsem asi dost poučená dětstvím a taky mladá, naivní holka. Porodila jsem dva kluky, kteří trpěli se mnou pozdní návraty mého manžela, který se doma změnil na něco strašného, co nejde pojmenovat! Když se můj mladší syn začal počurávat, tak jsem byla rozhodnuta pro rozvod. A musím přiznat, že jsem udělala dobře a mým synům nezkazila dětství a vychovala je v klidném prostředí plném lásky a pohlazení. Dnes jsou velcí a uvědomují si to, jak se měli se mnou dobře.

Ale já zůstala poznamenaná a kdykoliv můj přítel řekne, že jde na pivo, tak pro mě začíná noční můra. Nevím, jak to mám změnit, protože přítel mi neubližuje, přijde z hospody, umyje se, lehne a spí. Chyba je ve mně a snad to čas zahojí?

L.


Děkujeme, že jste se nám svěřila s Vašim smutným příběhem...

Snad Vám naše čtenářky poradí, jak se svého strachu a úzkosti zbavit. Rozhodně Vám držím palce.

Máte také špatné zkušenosti s alkoholem nebo s lidmi pod vlivem alkoholu? Nebo víte, jak podobné špatné zážitky a traumata překonat? Napište nám!

redakce@zena-in.cz

Reklama