V naší společnosti je zakódované, vzhledem k almužně, kterou dostávají ženy po porodu, že se muž o rodinu finančně postará. Když rodinu opustí, z finančního břemene se nevyváže. A kdo hledí na zvýšené náklady mužů?

muž?

Všechny ženy vědí, jak velké výdaje mají, když se jim narodí dítě. Počínaje plenkami, přes postýlky, odsávačky mléka, kočárky, autosedačky až k hračkám a podobným podružnostem, údajně rozvíjejícím dětské schopnosti, povětšinou však spíš obohacující kapitál výrobců. A k tomu všemu jim stát řekne: Teď byste neměla pracovat, tady máte nějaké drobné, musíte to s nimi zvládnout. Logický vývod (ano, i ženy ho jsou v krizových situacích schopné): Musím si sehnat chlapa, který mě finančně zajistí.

Žel po porodu ženám klesne schopnost logického uvažování na bod mrazu. Začnou ňuňat, pufat, řešit grgání, prdíky, a automaticky očekávají, že jejich muž je schopný bez mrknutí oka sehnat měsíčně plat páně Beckhama a spol. Mnoho mužů to zcela pochopitelně nevydrží a rodinu předčasně opustí. Z finanční zátěže se ale nevyvážou, protože opět přijde chytrák stát a řekne: Milý pane, teď se musíte šestadvacet let starat o to, aby z vašeho genetického materiálu vyrostl prospěšný jedinec. Tak muž solí a solí, dře a dře a definitivně ztrácí identitu. Jeho vrásky se prohlubují, rysy strhávají, tělo chátrá...

Rozhodli jsme se v Šovinistickém hnutí říci DOST! Dost tomuto zkaženému diskriminačnímu systému! Ženy by měly platit mužům, se kterými si dítě pořídí. Hned uvidíte proč.

Druhá strana mince

Asi žádná žena neví, jak stoupnou výdaje muži, který s ní počne potomka. Kromě již výše zmíněných standardních nákladů na dítě, přichází muži nové a nečekané, navíc tak vysoké, že mohou být vskutku likvidační. Jen namátkou několik z nich (zjišťovali jsme je v anketě mezi členy Šovinistického hnutí)...

Důležité výdaje, které přicházejí s otcovstvím

  • Cigára (Jindřich Trnka, 37 let, hasič: „Čím jiným uklidnit nervy, když je původně klidný domov úplně naruby?“)
  • Chlast (Pavel Smutný, 28 let, manažer výkopových prací: „Utéct před řevem do hospody a sušit tam hubu prostě nejde.“)
  • Drahé oblečení, luxusní doplňky, super auta (Rudy Navid, 44 let, podnikatel: „Máte-li dítě, musíte být extra super bourák, aby s vámi nadále flirtovaly ty úžasně sexy bloncky s dlouhýma nohama.“)
  • Fitko (Miloslav Míček, 30 let, lékárník: „Není lepší motivace pro zintenzivnění cvičení než špeky a strie ženské po porodu.“)
  • Spoření na důchod (Robert Pláteník, 28 let, finanční poradce: „Když vidíte, jakého spratka z něj jeho matka vychovává, nechcete na stará kolena bydlet u něj.“)
  • Čistírna (Martin Vojna, 47 let, nezaměstnaný: „Ženská vám časem s pitomými výmluvami na mimino přestane prát a ve špinavých košilích těžko sbalíte spolužačku svého syna.“)
  • Antidepresiva a prášky na spaní (Vít Mikovec, 25 let, doktorand: „Co dodat? Můj otec se zhroutil v osmatřiceti...“)

Milé ženy, jak vidíte, chcete-li si uchovat harmonický vztah s otcem svých dětí, dopřejte mu finanční nezávislost, a dokud se nezmění systém státní sociální podpory, snažte se i po porodu vydělávat dostatek peněz. Prospěje to vaší rodinné pohodě. Ostatně času na to máte na mateřské dost.

Za Šovinistické hnutí,
František Vomáčka
Regionální ředitel Olomouckého kraje

Šovinistický koutek...

Feministický koutek...

Reklama