Výhodou zmrzliny je její složení - obsahuje všechny nutriční složky – cukry, tuky, bílkoviny, ale i minerály, stopové prvky a vitaminy. Je vyrobena z kvalitních ingrediencí.

 

Vyvážená a zdravá strava je velice důležitým prvkem našeho každodenního života a lidé se čím dál tím více zajímají o to, co konzumují. Je ale pravda, že vyznat se v tom, co je a není zdravé, může být skutečně obtížné. Žijeme v době, která nás zahlcuje informacemi. Ze všech stran dostáváme údaje o nutričním složení potravin, rady a tipy na zaručené diety, přesto je zde stále mnoho potravin obestřeno mýty a pověrami. Zmrzlina je jednou z nich.

 

Výhodou zmrzliny je její složení – obsahuje všechny nutriční složky – cukry, tuky, bílkoviny,
ale i minerály, stopové prvky a vitaminy. Je vyrobena z kvalitních ingrediencí - mléko, tvaroh, ovocné šťávy, kakao, které jsou uchovány mražením, což je po chlazení považováno za druhý nejšetrnější způsob uchování potravin. Díky vysokému obsahu vody ve zmrzlině je navíc i obsah kalorií a cukru daleko menší než u pamlsků jako je čokoláda nebo bonbony.

 

Algida reaguje na trend zdravého životního stylu a již od roku 2005 nabízí spotřebitelům „zdravější mlsání“, jako např. Chuť léta malina/jahoda či Chuť léta Exotic nebo zmrzlinu Pribináček pro děti.

 

V letošním roce se Algida zaměřila na nejmenší spotřebitele: „Chceme přinášet dětem jen to nejlepší
a zároveň vyhovět maminkám, které přísně dbají na vyváženou a zdravou stravu svých ratolestí. Proto jsme se letos zaměřili na nejoblíbenější dětské výrobky, kde jsme ve spolupráci s mezinárodním vývojovým týmem vyvinuli nové „zdravější“ receptury. Zvýšili jsme podíl ovoce a naopak snížili obsah přidaného cukru. Navíc všechny naše zmrzliny, a to nejen pro děti, jsou bez umělých barviv a aromat,“ říká manažerka značky Algida Věra Severinová.

 

„Abychom usnadnili orientaci maminek v nepřeberném množství sladkostí a pamlsků, které mají děti obzvláště rády, změnili jsme také obaly našich zmrzlin, které jsou nyní „ovocnější“, a navíc obsahují přehledné ikonky „s ovocnou šťávou“ a „jen přírodní barviva a aromata.“ Všechny obaly našich zmrzlin obsahují také přehlednou tabulku nutričních hodnot, kde spotřebitel může zjistit obsah energie, bílkovin, cukrů a tuků. Jeho orientace je usnadněna stejně jako následné rozhodování, co koupit sobě
a hlavně pak svým dětem,“ dodává Věra Severinová.

 

Mezi novinky letošního roku patří Twister Orange, který představuje unikátní kombinaci ovocné a krémové zmrzliny, tentokrát s příchutí jahod, pomeranče a ananasu.

Reklama