Nevšední zážitek nabídl ve čtvrtek večer obyvatelům Prahy Obecní dům. Probíhalo zde promítání slavného filmu Psycho režiséra Alfréda Hitchcocka, což by samo o sobě nebylo nic extra zajímavého, kdyby se o veškerou původní hudbu ve filmu nepostaral živý orchestr. Ten zážitek posunul do jiné dimenze.

Nejsem zrovna velkým příznivcem hororů, v podstatě se tomuto druhu filmů spíš vyhýbám, jelikož jsem „posera“ a děsivé výjevy mě pak straší i ve snech. Hitchcock je ale klasika a když jsem se dozvěděla, že Obecní dům ve Smetanově síni promítne Psycho za doprovodu šedesátičlenného Symfonického orchestru hlavního města Prahy FOK v čele s dirigentem Janem Kučerou, nemohla jsem odolat.

A musím říct, že jsem udělala jedině dobře. Horor nakonec nebyl až tak děsivý, jak jsem se obávala, naopak mě překvapilo, kolikrát jsem se během promítání i zasmála. Symfonici zahráli veškerou hudbu v klasickém hororu živě a bylo to tak neuvěřitelně dokonalé, až se všem tajil dech.

Jelikož takových zážitků není nikdy dost, trochu jsem zapátrala a zjistila jsem, že další show podobného ražení se v pražské O2 chystá 14. června. Tentokrát půjde o promítání Titanicu za doprovodu devadesátičlenného orchestru, pěveckého sboru a keltských hudebníků. Pravda, O2 Arena nikdy nebude mít kouzlo Obecního domu, ale určitě půjde také o zajímavou show. Pokud si ale nepotrpíte na romantiku, buďte trpělivé, možná se Psycho do Obecního domu vrátí…

Jaký film byste chtěly vidět za doprovodu živé hudby?

\asdcya

 

Zdroj foto: Facebook

Reklama