Rozvoj astmatu

Mezi časté příznaky alergie patří rýma, ucpaný nos, pálení nebo slzení očí, ale nejen to. Mohou se přidat i astmatické potíže.

Na přímou souvislost mezi vystavením alergenům domácího prachu v raném dětství a pozdějším rozvojem astmatu poukázalo několik studií. Plyne z nich tedy, že když není alergie dostatečně a včas léčená a nejsou odstraněné její spouštěče, zvyšuje se riziko, že se u člověka v pozdějším věku projeví onemocnění dýchacího ústrojí. To může vyústit až ve vážné astmatické záchvaty, které ohrožují život.

Alergie-priznaky.jpg

Častější infekce

Alergici jsou také náchylnější k virovým infekcím a bývají častěji nemocní. Ve vedlejších nosních dutinách vzniká vlivem podráždění a tvorbou hlenu ideální prostředí pro množení mikrobů. Neléčené alergie mohou být příčinou následných virových infekcí dýchacích cest. A tak se může člověk snadno ocitnout v kruhu neustálého střídání alergií a infekcí, což je velmi vyčerpávající.

Svědící ekzém

Dalším možným projevem alergie na roztoče je atopický ekzém. Zarudnutí, šupinatění a svědění není nic příjemného. Když si člověk místo navíc škrábe, pokožka praská a umožňuje vstup bakteriím. Komplikace v podobě zánětu kůže (takzvané vzplanutí ekzému) na sebe potom nenechá dlouho čekat.

Nekvalitní spánek

Velmi rušivá je alergie v noci. S ucpaným nosem se špatně spí a kvalitu spánku snižují i nepříjemné pocity na hrudi, kýchaní nebo bolest hlavy. Důsledek je zřejmý – ve dne je potom alergik podrážděný, obtížně se soustředí, a hlavně cítí velkou únavu. Zvyšuje se riziko dopravní nehody nebo úrazu z nepozornosti. To všechno může také vést až k chronické nespavosti nebo problémům kardiovaskulárního systému.

605b3ef310a5cobrazek.pngZatočte s roztoči pomocí přípravku ExAller
Účinnost tohoto přípravku ověřil klinický monitoring, který se v Česku konal na 38 pacientech s alergií na roztoče. Každý z nich nejprve absolvoval vyšetření u alergologa a potom se zjišťovaly výsledky po první, druhé a třetí aplikaci přípravku.

Výsledky byly pozitivní. U pacientů, kteří se zapojili do klinického monitoringu došlo k významnému zmírnění všech alergických projevů, které jsou typické pro tento druh alergie. Mluvíme o kýchaní, ucpaném nose, svědění a slzení očí. Všichni pacienti, kteří pociťovali vážné projevy kýchání, uvedli, že po aplikacích jejich problém zcela zmizel. Stejně tak tomu bylo i u pacientů, kteří si stěžovali na projevy alergie ve formě ucpaného nosu. Naprostá většina alergiků (78%), které trápily svědící oči uvedli, že po použití přípravku Exaller jejich problémy zmizely. Stejně tak, v ještě větší míře 87% alergiků uvedlo, že přípravek vyřešil jejich problém se slzením očí.

Více o alergii na roztoče domácího prachu a klinických účincích ExAlleru na www.exaller.cz

6048b7db0f1735f75ba5077484obrazek.png

Reklama