Alergie na jablko a hrušku představuje nejčastěji se vyskytující případ alergie na ovoce. Ze stopkatých druhů jsou rizikové i třešně, meruňky a broskve. Respekt mějte i před špenátem, rajčaty, celerem, petrželí a kebrlíkem. Alergickou reakci může vyvolat jen pouhý doty či krájení.

Ořechem do imunity

Nejtěžší průběhy mívá alergie na ořechy, ať už jde o lískové, vlašské, burské nebo mandle. Na vyvolání alergické reakce stačí jen stopové množství ořechů, vyvarujte se v tom případě i oříškové čokolády nebo zmrzliny.

Horkem proti alergenům

Alergeny obsažené v ovoci a zelenině jsou citlivé na teplo, vařením se tak zničí. Přecitlivělost na ovoce a zeleninu je často spojena s pylovou alergií. Zajímavost: Polovina alergiků, kteří reagují na pyl břízy, je současně přecitlivělých na jablka!

Někdy se u lidí, alergických na ovoce a zeleninu, objevuje zkřížená alergická reakce, tedy alergie na více druhů zároveň. Například lidé s reakcí na jahody mají problémy i při konzumaci malin, protože oba druhy patří do čeledi růžovitých. Častá je ale také alergie mezi nepříbuznými druhy, člověk tak může být alergický na jablko, třešeň, celer, mrkev, sóju, lískový ořech a brambor. Na vině jsou bílkoviny, které jsou pro všechny tyto druhy společné.

Věk hraje pro zdraví

Na stárnutí se sice nikdo netěší, ale jste-li alergik, radujte se z každé další vrásky. S rostoucím věkem se totiž snášenlivost potravin zvyšuje, takže mladý alergik může mít ve středním věku od svých potíží snadno pokoj. Výjimku z tohoto pravidla představují ořechy, kdy alergie na ně přetrvává někdy i celý život. Proč, to není jasné.

Bojujete s alergií na potraviny? Jak?