mouka-bezlepek-seznam.jpg
Foto: Shutterstock

Celiakie a alergie na lepek jsou civilizační choroby současné doby. Průzkumy hovoří jasně. Podle magazínu The Scientist mělo v roce 1950 celiakii jen 0,1 % mladých dospělých, zatímco v roce 1995 jich bylo již celé procento. Mezi lidmi naší generace je ale těchto lidí už poměrně dost. Český Institut klinické a experimentální medicíny dokonce tvrdí, že celiakii má každý pátý člověk z tisíce obyvatel, ale jen 15 % z nich o nemoci ví. A oproti původním předpokladům nejde o onemocnění dětského věku. Celiakii se tak může projevit i u dospělého jedince.

Co je vlastně lepek?
Lepek je proměnlivá směs bílkovin vyskytující se ve čtyřech druzích obilovin ze skupiny „pšenicovitých“. Tyto obiloviny poznáte podle toho, že jejich zrno má podélnou rýhu. Lepek je hlavní bílkovinou ve všech typech pšenice, žita, ječmene a ovsa.

Rozdíl mezi celiakií a alergií na lepek

Celiakie je autoimunitní onemocnění organismu způsobené nesnášenlivostí lepku. Lepek v tomto případě způsobuje zánět sliznice tenkého střeva. Mezi hlavními příznaky celiakie patří průjem, nadměrné nadýmání, únava a křeče v oblasti břicha. Tyto symptomy zpravidla nastupuji po několika hodinách až dnech po požití lepku. Naproti tomu alergie se projevuje prakticky ihned po konzumaci, a to nejčastěji svěděním v ústech, vyrážkou či pocity na zvracení. Na rozdíl od celiakie se v některých případech alergie vyskytuje jen v určitém období života, například v raném dětství a poté může ustoupit. Jedno mají ale obě nemoci společné. Je třeba zdržet se konzumace lepku. Je to ale vůbec možné? Zejména v zimě a před Vánoci nás chladné počasí a atmosféra svátků láká pokrmům tradiční české kuchyně. Jak tedy kompenzovat rizikové potraviny?

mouka-bezlepek-do-textu.jpg
Foto: Shutterstock

Mouka

Jedná se o přísadu neodmyslitelně spjatou s naší národní kuchyní. Ta klasická pšeničná „bílá“ mouka je ovšem na lepek bohatá. Dá se ale nahradit. Tady je pár příkladů.

Mandlová mouka

Získává se mletím mandlí na jemný prášek. Obsahuje velké množství bílkovin a méně sacharidů, proto je vhodná jak do bezlepkové diety, tak do racionální výživy. Je vhodná na pečení, jelikož má mírně nasládlou chuť.
 
Kokosová mouka

Je vyráběna samozřejmě z dužiny kokosového ořechu, která je bohatá na vlákninu a má vysokou sytící schopnost. Můžete jí zkusit například smíchat s mlékem a dostanete výborný proteinový drink domácí výroby.

Rýžová mouka

Její nespornou výhodou je, že neobsahuje prakticky žádný tuk, proto je vhodná i do redukční diety. Navíc se dá pohodlně sehnat ve všech větších obchodních řetězcích. Použitelná je prakticky téměř všude tam, kam patří mouka hladká. Výborně se hodí například na palačinky.
 
Druhů bezlepkové mouky existuje celé množství. Tyto druhy, které jsme vám představili ovšem nemusíte shánět jen v obchodě, můžete si je pohodlně vyrobit i doma. Stačí vám k tomu větší množství základní suroviny (kokos, nevařená rýže, mandle nebo třeba vlašské ořechy) a kuchyňský robot s ostrými sekáčky. A pak už je melete, či sekáte, dokud mouka není zcela hladká. Je dobré ještě výslednou směs prosít přes jemné síto. U rýžové mouky se doporučuje použít dlouhozrnnou rýži a před mletím ji propláchnout. Poté přidáte přibližně dvojnásobné množství vody, než má rýže a mixujete. Na závěr vysypete rozemletou rýži na plátno či utěrku, vymačkáte přebytečnou vodu a necháte přibližně 40 min schnout.

S bezlepkovou moukou se můžete bez obav vrhnout na pečení vánočního cukroví nebo jí můžete nahradit pšeničnou mouku v jakémkoliv vašem oblíbeném receptu. 

Pivo – pít či nepít? To je oč tu běží

Dnešní trh je k celiakům vstřícný a myslí i na podstatnou část české populace. Na pivaře. V dobách minulých bylo s tímto druhem onemocnění nezbytné vzdát se jak chleba pšeničného, tak tekutého. Avšak dnes můžete prakticky v každém obchodě koupit bezlepkové pivo, a to i od některých tradičních českých pivovarů. A dokonce je k dostání i v nealkoholické variantě.

pivo-bezlepek-dotextu-.jpg
Foto: Shutterstock

Čtěte také:  Poradíme vám, jak spokojeně žít s lepkem

Zdroje: weby celiaxmoni, proalergiky, celiak, lekarna, celita 

Reklama