Klíšťata mě nijak zvlášt často nevyhledávají, očkovaná nejsem (zřejmě v tom je moje lenost chodit k lékařům). Z letošního jara - takže poměrně čerstvě - mám zážitek s tímhle tvorem. Sedím si tak u stolu v kuchyni a začala mě svědit noha v podkolenní jamce. Ještě jsem se tam ani nepodívala a vědělat jsem, že je tam. Bylo. A taky řádně nacuclý, což jsem na jednu stranu přivítala, protože ho nemusím tragicky vyviklávat hodinu, ale beru rovnou umělohmotnou pinzetu na psí klíšťata a jdu na věc. Dvakrát otočit a  je venku i s hlavičkou. Zamávala jsem mu do záchodové mísy a ránu vzorně vydesinfikovala kysličníkem.

Druhý den ráno jsem měla lýtko poněkud větších rozměrů, červené, horké - a protože chodím k lékařům až když umírám, mávla jsem nad tím rukou. Do odpoledne ještě narostlo, kolegové mě obcházeli obloukem a posílali k lékaři. Takže jsem si zavolala na ambulanci jedné nejmenované pražské nemocnice, jestli si tam s tím mám skočit, byla jsem ujištěna, že ano, že je lepší, když se na to podívají. Nejdřív jsem seděla v čekárně na interně, pak na ortochirurgii. V rámci krácení času jsem počítala čtverečky na linoleu. Bylo jich .... hodně. Pan doktor přišel po dvou hodinách, kouknul na nohu a pravil: no na řezání to ještě není, ale už jste blízko... Nevím proč, můj přirozený respekt před autoritama typu : lékař, policista apod. se projevuje tak, že jsem nesmírně vtipná :) a nesmírně šarmantní a koketní :) , takže jsem se na pana doktora osopila : Vy byste taky všechno řezali, já už vás jednou byla a rozřízli jste mi koleno - a to mi stačilo. Takže jdu.

Zkrátím to, pan doktor mi ještě stihl naplácnout na moje lýtko nějakej fujtajbl, prozradil mi, že mám alergickou reakci, poučil mě, že se mám pozorovat a já zdrhala. Fujtabl jsem druhý den servala, namazala černou mastí a za tři dny mi lýtko splasklo. Naštěstí byla tahle alergická reakce jedinou reakcí mého těla na klíště. A to je vlastně dobře.

ffly

Pozn. red.: text nebyl redakčně upraven.

FFly, tohle se stalo mojí matce po vosím žihadle. Týden z toho chodila o holi. Simona

Jaké jsou vaše zážitky s klíšťaty? Pište na adresu:

redakce@zena-in

Reklama