Svědění, štípání či pálení zarudlých očí doprovázené slzením a otoky očních víček. To jsou neklamné symptomy alergické reakce na pyl, případně také prach, roztoče, peří, plísně, zvířecí srst a podobně. Jak k tomu dochází? V momentě, kdy se konkrétní alergen dostane do oční spojivky, vznikne na ní zánět. A právě ten je zodpovědný za zmíněné obtíže. Navíc vzhledem k tomu, že jednou z funkcí spojivky je také udržovat oči přirozeně zvlhčené, a pokud tato funkce není zaručena, připojují se i pocity suchosti oka a písku v očích.

Alergie je onemocnění imunitního systému, který nepřiměřeně reaguje proti látkám, s nimiž se setkáváme ve svém prostředí. Na rozdíl od zdravého organismu, který si neškodných alergenů nevšímá, alergickou reakci proti nim nevytváří a bojuje pouze proti skutečným nepřátelům (jako jsou například bakterie nebo viry), alergický organismus je citlivý na alergen a bojuje proti němu stejně, jako by šlo o nebezpečnou infekci.

Alergický zánět spojivek lze zkrotit

Pokud už patříte mezi ty, kteří alergickým zánětem spojivek trpí, pak se ho snažte alespoň zmírnit. Při alergii na pyl si plánujte pobyt venku především večer, kdy je jeho koncentrace ve vzduchu nejnižší. Pozor také na větrání, ideální je to po dešti. Pyl si však domů nosíme také na oblečení, proto se převlékněte, nebo na obličeji, který byste si měli opláchnout vodou. Vhodné je také každodenní mytí vlasů. Při zánětu spojivek je vhodné nošení tmavých slunečních brýlí a také vyvarování se mnutí očí. Tím alergeny jen roztíráte a problém zhoršujete.

Úlevu přináší pomoc z přírody

Vývoj jde naštěstí neustále kupředu, a tak dnes už máme prostředky, které alergiím předchází a tlumí zánětlivé procesy v oku. Jednoduše tím, že brání vstupu alergenů do oka. Pokud už k podráždění došlo, účinně potlačují příznaky jako je svědění, pálení, zčervenání nebo slzení očí, které navíc příjemně zvlhčí. Řeč je o očních kapkách k léčbě a prevenci alergického zánětu spojivek Vividrin ectoin. Ty nejen že přinášejí úlevu, ale ještě tak činí přirozenou cestou.

Zachránce má název ectoin

Oční kapky Vividrin ectoin obsahují, jak už název napovídá, přírodní látku ectoin. Ta dokáže účinně chránit membrány buněk živých organismů před škodlivými vlivy vnějšího prostředí. Tato látka byla objevena v mikroorganismech, které dokáží přežít v nehostinných místech na Zemi, jako jsou vyprahlé pouště, horké gejzíry, místa věčného ledu nebo dna oceánů. Tato místa se vyznačují extrémně vysokými či extrémně nízkými teplotami, nebezpečným UV zářením nebo vysokou slaností. Vědci zjistili, že to, co umožňuje mikroorganismům přežívat a prospívat na místech jinak nepřátelských k životu, je právě ectoin se svou unikátní schopností vázat a zadržovat vodu. A proto se výborně hodní také při terapii alergie a suchého oka.

Po nakapání do oka vytvoří ectoin spolu s molekulami vody na oku vodní plášť, který chrání a stabilizuje buňky očního povrchu. Tento ochranný plášť působí jako štít proti alergenům, protože zabraňuje vstupu alergenů do oka. Na rozdíl od mnoha jiných antialergik, které pouze zmírňují již probíhající příznaky alergie, ectoin alergii předchází. Zároveň intenzivně hydratuje oční tkáně a dává jim možnost se hojit. Očím dodává pocit úlevy a osvěžení.

Úleva pro každého

Oční kapky Vividrin ectoin nejen že skvěle fungují, ale navíc neobsahují žádné konzervační látky. Proto jsou ideální nejen pro dospělé, ale také pro dětí i těhotné a kojící ženy. A co víc! Nemusíte je po pár týdnech používání vyhodit do koše. Doba použitelnosti po otevření je celých 6 měsíců!

Pojďte s námi testovat oční kapky Vividrin ectoin! Soutěž naleznete zde.

Reklama