Milá redakce ženy-in, za internet jsem neskonale vděčná a život bez něho za těch asi 10 let, co ho používám, si už vůbec neumím představit.

Díky internetu jsem našla spoustu kamarádek a kamarádů - pejskařů, které bych jinak neměla vůbec šanci poznat. Každoročně se setkáváme na různých srazech, loni to bylo třeba v kempu v Lužanech u Jičína, předtím jiné roky v Meziříčku nebo Nesměři na Vysočině, nebo v Panenské Rozsíčce u Třeště. A také se s některými setkávám jen tak soukromě, když mám třeba náhodou cestu kolem jejich bydliště, vyvenčíme pejsany a popovídáme si i o jiných problémech, které nás trápí. Jsou to lidé mojí krevní skupiny a jsem za to ráda, že jsem je poznala. V normálním běžném životě bychom se asi nikdy nepotkali. Pokud bych měla své pejskařské přátele spočítat, tak by nejspíš asi došla k číslu 20, možná i přes....

Pomocí internetu jsem si také založila soukromý bazárkový prodej a naopak také spoustu věcí výhodně nakoupila. Bez internetu by tedy byly naše skříně doma plné nepotřebných věcí a nebylo by defakto co nosit :-) Přes bazárkový server jsem taky získala několik virtuálních kamarádek, se kterými jsem se sice v reálu ještě nepotkala, ale určitě je to v plánu, přinejmenším o prázdninách.

A v neposlední řadě musím také zmínit Ženu-in, na kterou jsem se vlastně zaregistrovala ihned, jakmile nám doma internet zapojili. Tady jsem se v počátku radila ohledně pěstování afrických fialek, s děvčaty jsme si i vyměňovaly poštou sazenice, dnes čítá moje "zahrádka" asi 30 květináčů. Jen škoda, že ta počáteční "fialková" komunita se tady rozpadla a přesunula se jinam, diskuzi o afrických fialkách už jsem tady nenašla. Přesto sem pořád ráda chodím, pročítám si články hlavně o rodinných vztazích a příběhy a osudy čtenářek. To zdravé jádro tady zůstalo a nakonec je to tady v poslední době takové milejší a pohodovější než dřív. Za co jsem obzvláště ráda, tak že si tady můžu přečíst články o magii od Míši Kudláčkové, v tomhle se mám pořád co učit. A teď si ještě vzpomínám, že musím zmínit i případ, kdy jsem se tady úplně náhodou setkala s rodačkou z mojí rodné vesnice, kde jsem žila asi do 20-ti let. Bylo to docela zajímavé setkání, kdy ji moje příjmení tuto vesnici připomnělo a trefila se. Jak je svět opravdu malý.

Co se týká sociálních sítí nebo chatu, nic z toho zatím nevyužívám, a to zejména proto že na to už nezbývá čas. Zatím mi ho všechen a nebo z větší části zabere starost o děti, domácnost a 3 psy. Lásku přes internet jsem také neprožila a ani neplánuji, poněvadž pořád mám doma manžela :-).

Když to mám tak nějak završit tím, co pro mě internet znamená, tak musím opravdu přiznat, že hodně moc. Už několikrát jsem manželovi řekla, že bez internetu bych byla doslova v pr.......nebyla bych ani v kontaktu s dětma, protože mobily mi často neberou, to určitě spousta z vás rodičů zná. Takže díky díky za internet, pro mě je to určitě bezva vynález.

Alenka0010

Pozn. red.: Text nebyl redakčně upraven.

Vztahy na internetu, to je téma pro tento den.

  • Kolik vám dal kamarádek a kamarádů internet?
  • Vyhledáváte přátele raději na internetu, nebo v běžném světě?
  • Scházíte se s těmi internetovými i v reálném životě?
  • Využíváte ho k navazování známostí milostných i přátelských?
  • Prožila jste už lásku přes internet?
  • Využíváte sociální sítě a chaty?
  • Co pro vás a vaše vztahy (rodinné, přátelské, partnerské atd.) internet znamená?

To vše i mnohem víc nám můžete na téma vztahy na internetu psát už teď! Adresa pro vaše příběhy, úvahy a zamyšlení je jako vždy

redakce@zena-in.cz

Vaše příspěvky budeme v průběhu dne zveřejňovat a ten nejlepší pochopitelně odměníme.

Reklama