Pololetí. Čas bilance. Pan Novák má jedinečnou příležitost odepnout pásek, jenže jako na potvoru si Míra tu čtyřku nakonec vytáhl. Nošení pomůcek před hodinou umoří i silnější charakter, než má  Tonka Algebra. „Ale na konci roku ti to přičtu, Míro!“ zaduní od katedry jak z hořícího keře.

Alenčino rozhodnutí

Takže to stačilo. Můžete si klidně sepsat na papír pro a proti, ale mně se to zdá zbytečné. Je nejvyšší čas to skončit. Prodejte penálek s barbienkou a kupte zlevněnou letenku na Island! K čertu s pytlem na bačkory!

Babička to s tou báchorkou o hodné paní, která si s námi bude povídat o zvířátkách, určitě myslela dobře, jenže víte, co… život není pohádka.

Nejdřív vám koupí krásnou aktovku, nalákají vás na notýsek s kytičkou, a pak prd. Služba na šatnu. Všichni už jsou v jídelně a vy rovnáte bačkory.

Učitelka má tik a pořád znova začíná o třech prasátkách. V září to ještě šlo, ale kdo by to chtěl slyšet ještě v listopadu?

A ty magnetky autíček a jablek, co jsem si s nima mohla hrát u zápisu, tak ty jsou na SČÍTÁNÍ!

Chtěla jsem u stolečku sedět s Járou, ale sedím s Nikolou. Prej to tak bude lepší. Co tím kdo myslí?

Chtěla jsem všem vyprávět o čolečkovi Bédovi, ale prej až později. Čekám už tři měsíce a zdá se mi, že je zatraceně pozdě nejen na čolečka!!
 
Našli mi maso v zástěrce a teď musím obědvat vedle učitelskýho stolu.

Večer jsem si nachystala k aktovce kostým vodní víly a čarovnou hůlku. Ráno jsem tam našla oteplováky a rolák s prasetem!

Všechno, co potřebuju vědět, mi řeknou, až BUDU VĚTŠÍ.

Miluju Horejce. Horejc miluje Vášovou, i když říká TLENÝLKY a LUČNÍK.

Sečteno a podtrženo. Půlrok mi stačil. V kufírku na výtvarné potřeby mám ručník, letenku na Island i kostým vodní víly. Kdo de se mnou?

Reklama