I na okraji velkoměsta se tradice Tří králů dodržuje. Tam ještě z centra zástupci různých organizací nedojeli. Místní by je stejně ani do průvodu nepustili. Více v příspěvku od čtenářky AlenyK.

I ve velkém městě se v některých čtvrtích tradice Tří králů udržují. Bydlíme na kraji velkoměsta, skoro už jako na vesnici a tady chodí děti z mateřských škol s paní učitelkou každý rok. Dětí v maskách Tří králů je sice víc než tři, ale mají očividně radost a procházku spojí s užitečným. Paní učitelka napíše křídou na dveře nápis a dětem vysvětlí, co to znamená. Už jsme si na to tady zvykli a asi by nám chybělo, kdyby tento „průvod“ z mateřské školky rok co rok nevyšel. Většina maminek v okolí je doma, na mateřské dovolené a děti ze školek jsou jejich nebo jejich kamarádek. Asi tak týden před třemi králi tak zmizí z obchodů bonbóny a dětem ze školky se v miskách rozdávají. Já jsem dnes v práci, ale manžel je doma, tak doufám, že už má misku nachystanou, protože v průvodu se objeví i naše vnučka a za pomoci paní učitelky máme na dveřích nápis přímo od ní. :)

Pěkný den Tří králů přeje AlenaK

pozn. red. Text nebyl redakčně upraven

________________

Tak ať nám manžel příště ten tříkrálový průvod i vyfotí a pošle. Musí to být roztomilé. Takových obětavých paní učitelek by bylo potřeba víc. Děkuji za příspěvek a také pěkný den Tří králů.
Saša

 

Téma dnešního dne 6. ledna 2012: Tři králové

  • Udržuje se ve vašem městě nebo vesnici tradice Tří králů?
  • Měly jste už někdy na vašich dveřích nápis K † M † B ?
  • Líbí se vám tato tradice?
  • Věděly jste, co vlastně přesně značí?
  • Setkáváte se dnes spíše s tradiční podobou charitativních organizací?
  • Nebo s různými falešnými lidmi, kteří se Třemi králi štítí?
  • Nebo přijdou i ti, kteří znají pravý smysl této tradice?   
  • Odstrojujete dnes s koncem křesťanských Vánoc vánoční stromeček?

Vše o dnešním dnu - Tři králové - pište na redakční e.mail: redakce@zena-in.cz
Můžete přikládat i fotografie

Jednu z pisatelek odměním pěkným dárkem, a to dvěma vstupenkami na výstavu Pražské módní salony 1900-1940, která probíhá v pražském uměleckoprůmyslovém muzeu a potrvá až do 29. dubna 2012.

vstup

 

Reklama