Čtenářka AlenaK srovnává volnou výchovou dětí u nás a v Americe. Je to další příspěvek k dnešnímu tématu, který rozhodně stojí za přečtení a za zamyšlení.

Milá redakce

Sama už mám děti velké a jsem ráda, protože když vidím, jakým stylem některé dnešní maminky vychovávají své děti, naplácala bych na zadek i jim.

My pořád Amerika, Amerika – demokracie, ale proč si z ní nebereme to lepší? Proč jen to, co nám vyhovuje? Vyhovuje nám volná americká výchova dětí. Proč? Můj tatínek když na mě zařval, tak jsem stála v pozoru ještě týden, moje maminka ani křičet nemusela, stačilo, když zvýšila hlas a už jsem ji respektovala. Vařečky jsem se bála jako čert kříže, kdyby tatínek odpásal řemen, tak budu hodná do konce svého života… nikdy to neudělal, nebylo potřeba, své rodiče jsem uctívala a vážila si jich.

Na děti nekřičte, nekárejte je, nedejbože je uhodit.... ale kam ta volná výchova, třeba právě v Americe dospěla? Žák klidně vystřílí třídu svých spolužáků, rodiče tam nemají žádný respekt, protože se oslovují: Charli, Miky, Johny… hej ty…

Za časů našich babiček se rodičům vykalo: maminko Vy, tatínku Vy. Byla v tom úcta a pokora k těm, kdo nám dali život, dnes děti svým rodičům nevykají, nikdo to po nich ani nechce, ale oni jim kolikrát ani netykají, oni je prostě neoslovují, ale rovnou je posílají do pr….

Stoprocentně souhlasím s názorem většiny čtenářek, že vše záleží na výchově v rodině, když táta krade, povaluje se a nic nedělá, když máma mluví sprostě jak dlaždič a nemá pro děti hezkého slova, v kom mají mít vzor? S kým se to dítě dá dohromady?zase s dětmi ze stejné rodiny. Na toto téma by se dalo mluvit a psát hodiny.

Hlavně nedovolme, aby se našim dětem dostaly do rukou zbraně,nedovolme, ať jisté skupině obyvatel pořád všechno beztrestně prochází, ale my to tady asi nevyřešíme, to musí ti nahoře, ti, jejichž děti se vozí v autě až k branám vybraných škol, kde se s žádnou kriminalitou nesetkávají.

AlenaK

pozn.red. Text nebyl redakčně upraven

__________

V Americe jsem nikdy nebyla, ale zprávy mluví za vše. I nám se ta demokracie trochu vymkla z rukou, to je pravda. Děkuji, že jste napsala a přeji hezký, optimistický víkend.

Saša

Téma dnešního vydání 16. září 2011 zní: Hranice zodpovědnosti

Svými příspěvky posunutí věkové hranice zodpovědnosti za trestné činy asi neovlivníte, ale přesto bych byla ráda, kdybyste mi napsaly své názory.

Hodně z vás píše báječné komentáře, zkuste je tentokrát k tomuto závažnému tématu vložit také do příspěvku.

  • Byla byste pro snížení věkové hranice za trestný čin z 15ti na 14 let?
  • Máte zlé zkušenosti s dětmi a mládeží? (viz. můj dnešní článek)
  • A nebo naopak, dobré?
  • V jakém duchu vychováváte svoje děti?
  • Proč si myslíte, že je dnes už i v malých dětech tolik zla, agrese a násilí?
  • Kde se to bere?
  • Dá se vůbec ještě proti tomu něco dělat?
  • Jaký je váš názor na šikanu učitelů ve školách?

Pouštíme se spolu na tenký led, ale já doufám, že pod námi vydrží a nepraskne.

Děkuji za vaše příspěvky, pište na redakční e-mail: redakce@zena-in.cz

Jednu z vás odměním knihou z edice Knižní klub s příznačným názvem k dnešnímu tématu: Ďáblovy housle. A až ďábel dohraje, můžete si dát pro uklidnění čaj s názvem: Pohlazení duše.  

darek

Reklama