Romantický vztah by si mladá žena moc přála, ale má mindráky z toho, jak vypadá. Trpí výraznou nadváhou a schůzka s jedním mužem jí před lety způsobila trauma, ze kterého se vzpamatovává dodnes.

da.jpg
Foto: Shutterstock

„V rodině jsme všichni tlustí a já nejsem výjimka. To mě stresuje a místo toho, abych začala jíst zdravě, stres zajídám. Někdy se zlobím na mámu, že mě nevedla ke zdravějšímu životnímu stylu. Ze zeleniny se mi dělá mdlo, k jídlu miluju českou klasiku a ke cvičení se prostě nedonutím. Důsledkem toho je, že už odmalička trpím výraznou nadváhou, mám vysoký krevní tlak a náběh na cukrovku. Navíc je mi sedmadvacet, a ještě jsem neměla kluka. Jen jednou v životě jsem měla rande, ale spolužák ze školy mě pozval jenom proto, aby se mi tam mohl vysmát. Přivedl si na schůzku bandu kamarádů a ti se mi pošklebovali, že si snad nemůžu myslet, že by o takovou bečku někdo stál. S brekem jsem utekla a dodnes jsem si to v sobě nevyřešila,“ tvrdí Alena.

Kontakt s opačným pohlavím ovšem Aleně chybí, a tak ho vyhledává alespoň na internetu prostřednictvím nejrůznějších diskuzí nebo online seznamek. Zásadně ale nikomu neposílá svoji fotografii a jakmile se schyluje ke schůzce, vždycky z osobního setkání nakonec vycouvá.

„Už nikdy nechci zažít, aby se mi někdo vysmál. Vím, že existují muži, kteří mají rádi baculky, ale od té jedné schůzky mám v sobě prostě obrovský blok. Někdy si myslím, že to překonám, domluvím si rande, ale potom vyměknu a nedorazím na něj. Přitom mi všichni, se kterými jsem si kdy psala, tvrdili, že jsem ohromně vtipná společnice a nemůžou se dočkat, až mě poznají osobně. Za klávesnicí jsem sebevědomá královna, ale naživo je ze mě uzlíček mindráků,“ svěřuje se Alena.

Ve svém životě se ovšem mladá žena rozhodla udělat zásadní krok. Domluvila si schůzku s psycholožkou a doufá, že jí odborná pomoc dodá sebevědomí a pomůže jí překonat strach z osobního setkání.

Čtěte také:

Reklama