Pořídit si dítě po čtyřicítce není dnes už nic neobvyklého. Řada žen se k rodičovství kvůli kariéře dříve ani nedostane. Najde se ale i spousta těch, které si chtějí mateřství zopakovat, protože jim děti už odrostly. To by mohl být i případ Aleny (42). Kdyby o to ovšem stála.

Před pěti lety se rozvedla, ale odchodu od manžela dlouho nelitovala. Potkala totiž o čtyři roky mladšího Zbyška. Najednou jsem zase prožívala to, co jsem si myslela, že už nezažiju. Zamilovanost. Motýlky v břiše, jak se říká. Moje okolí mi říkalo, že jsem omládla. A já neměla důvod jim nevěřit, protože jsem to na sobě sama cítila. Začali jsme cestovat, chodit na koncerty… Můj život se od základu změnil,“ vypráví Alena. Také čekáte nějaké „ale“? Opravdu nedávno přišlo.

láska

Chce, abychom měli dítě. Byl to pro mě trochu šok, nepočítala jsem s tím. Oba už děti s předešlými partnery máme. Já osmnáctiletého syna a dvacetiletou dceru, on sedmiletou holčičku. Problém je ale asi v tom, že ji nevídá. Bývalá přítelkyně mu ji totiž nechce půjčovat. Takže je fakt, že si otcovství moc neužil,“ přiznává Alena, které se ale jeho nápad nelíbí. Připadá si na dítě už stará.

„Zvykla jsem si na určitou svobodu a těšila se, že mi už zůstane. Představa, že se zase celé noci nevyspím a budu běhat kolem dítěte, mě tedy moc neláká. Možná to zní sobecky. Ale není to jediný důvod, proč do toho nejít. Teď možná ještě mladá jsem. Jenže co za deset, patnáct let? Síly ubývají, může přijít nějaká nemoc… Ani si nemyslím, že by to bylo dobré pro dítě. Mít o tolik let starší mámu, která mu prostě už nemůže tak rozumět, neudrží s ním tempo,“ vyjmenovává Alena důvody, proč má v plánu říct Zbyškovi ne. Je tu ale jedna věc, která ji od toho zatím odrazuje.

Mám strach, že si najde jinou. Mladší, která mu jeho přání ráda splní. Sice tvrdí, že mě miluje, ale já vím, jak to bývá. Nechci o něj přijít. Ale mít teď dítě, jen abych si ho udržela, to mi připadá nerozumné,“ dodává Alena, která si vzala čas na rozmyšlenou.

Čtěte také:

Reklama