Alena je středoškolsky vzdělaná mladá maminka, která zcela propadla různým předpovědím a horoskopům. Tato její vášeň pomalu, ale jistě narušuje nejen její partnerský život, ale odvrátila se od ní i řada kamarádek a kamarádů.

Říká se, že každý člověk má nějakou tu úchylku. Pokud však jeho vášeň „pro něco“ zatemní i samotný mozek, těžko už ho rozsvítí zpátky.

horoscope

V horoskopu dnes bylo, že budeme mít partnerskou hádku

Když bylo Aleně asi 16 let, byla se svou kamarádkou poprvé u kartářky. U takové šarlatánky, která jí za stovku předpověděla, že bude mít světlovlasou dceru. Nic světoborného, informace, kterou by se mohla dozvědět od kohokoliv jiného.
Kartářka se trefila, dcera se narodila, vlásky má světlé po tátovi.

Když byly holčičce tři roky, toužila Alena po dalším dítěti. A opět se šla poradit za kartářkou. Tentokrát za jinou, která si vzala už 500 korun a Aleně „poradila“, že ještě není vhodné období, ať s dítětem počká.
Taky nic převratného. Kartářka z Aleniny návštěvy usoudila, že doma počítají každou korunu, bylo lehké ji přesvědčit, že další dítě ještě ne.

Dnes je Alenině dceři 9 let a sourozence stále nemá. Její maminka už sice nechodí ke kartářkám, to je škoda peněz, ale propadla vášni takových těch na koleně dělaných horoskopů.
Tu se dočte, že má nepříznivý den po pracovní stránce, tu zase po osobní.
Druhý den jí zase hrozí riziko úrazu a další den partnerská hádka, která se mimochodem objevuje v jejím znamení nejčastěji.

Přítel Aleny si dělá z těch jejích předpovědí sice legraci, ale když mu nedávno s vážnou tváří oznámila, ať s druhým dítětem už nikdy nepočítá, protože podle horoskopů prý není stvořena k výchově dětí, tak už se rozčílil.
„A k čemu jsi stvořená? Vždyť se chováš jako naprostý blázen, si toho všimni: S holkou nejedeme k babičce, protože ten den ti hrozí vážný úraz. Nespíš se mnou, protože ten večer není příznivý k vášnivým hrátkám. Přestala ses bavit se svojí nejlepší kamarádkou, protože jsi podle jejího znamení usoudila, že právě ona je z okruhu těch falešných lidí, kteří se kolem tebe pohybují. Už se fakt prober, nebo z toho úplně zmagoříš.“

Alena se však usmívá:
„No vidíš, jak to sedí. Zrovna na dnešek mám v horoskopu, že mě čeká partnerská hádka.“

Její přítel mávne rukou a jde radši na pivo do hospody. Tam sice také žádná moudra nepadají, ale alespoň se neřídí podle horoskopů a předpovědí.

Reklama