A máme tady i jeden retro-příspěvek. Že jsme dřív neměli pro naše děti super oblečení? No, kdo měl bony, ten ho měl. Jako čtenářka s nickem Alena K. Co by za ně dala i dnes. :(

Dobrý den redakce a milé Ženy-in

Asi nejsem jediná, kdo pamatuje tuzexové poukázky bony. Měli jsme to štěstí, že jsme je přes tetu žijící v zahraničí měli. Kvůli nim jsme měli ale také málo přátel a hodně závistivců.
Naši kluci měli oba krásný kočárek (na vysokých kolech s okýnky), měli fusaky s Miki Mausem, dětské rifličky tehdy ještě neměli, ale měli manšestráky s laclem a s cvočky, co byla v té době také rarita. Takzvané mikinky, to se dřív moc nevidělo, ale naši kluci je měli, s kapucí i bez, s obrázky i bez obrázků. V jejich oblečení pak pochodili ještě děti sousedek a kamarádek, až do roztrhání.

Ale proč to píšu, aby to nevypadalo, že se jen chlubím, paradoxní je totiž to, že když byli malí a díky tetě a jejím poukázkám chodili oblékaní jak ze západních časopisů, tak když vyrostli,zvolili si alternativní způsob života a chodí oblékaní jak , ani nevím jak to nazvat, prostě je jim jedno, co mají na sobě. Jsou oba velice přírodní lidé, asi proto, že když byli malí, tak byli relativně v luxusu. Jednou byl tady na ženě in článek s panem Budkou, tak tak nějak, to jsou naši kluci. Ale co nadělám nic, zakazovat jim to nemá cenu. Jeden syn už má dcerku, jsem babičkou, tolik jsem se těšila, že budu vnučku oblékat jako panenku, princezničku, když jsem holčičku neměla, ale syn s přítelkyní ji oblékají jako malou indiánku.

Tak jsem si trochu ulevila. Přeji všem maminkám, ať se jim oblékání jejich dětí líbí i v jejich dospělosti.

Alena K

pozn. red.: Text nebyl redakčně upraven

______________________

Ano, to byl rozhovor s Alexandrem Budkou. Víte co, tak třeba jsou oba synové šťastní a tento způsob života jim vyhovuje. Rozhodně si nemyslím, že by to byl důsledek tuzexového přepychu. Ale díky, že jste nám ho připomněla :)Já bych se tehdy asi taky přidala k těm závistivcům))
Pěkný den a hlavu vzhůru, věčně tak snad žít nebudou ))
Saša

Téma dnešního dne: Jak oblékáte vaše děti?

 • Kupujete jim nejnovější módní výstřelky?
 • Nakupujete v rámci finančních možností?
 • Oblékáte je přiměřeně k jejich věku?
 • Dědí vaše děti oblečení jedno po druhém?
 • Nakupujete i na tržnicích? Co ano, co ne?
 • A co říkáte na tolik oblíbené second-handy?
 • Šijete a pletete?
 • Stalo se vám někdy, že vám vaše dítě řeklo, v tom nepůjdu, to si na sebe nedám.
 • Upřednostňujete kvalitu nad kvantitou?
 • Kupují vašim dětem oblečení i babičky a dědečkové?
 • A trefí se do vkusu?

Napadá mě velká řada otázek, a tak je na závěr zjednoduším.

Prostě, jak oblékáte vaše děti…

Své příspěvky pište na redakční e-mail redakce@zena-in.cz

Jednu z maminek odměním milým dárkem – holčičími opalovačkami, cca na 6 - 7 let, a osuškou (ta může být i klučičí)

darek

Reklama