Poslední příspěvek k dnešnímu tématu je od čtenářky Aleny K, která pojala společně se svým manželem zimní dovolenou tak trochu netradičním způsobem. No, vzhledem k počasí...

Milé ženy-in

Měli jsme s manželem prodlouženou zimní dovolenou, kterou jsme však nestrávili nikde na horách, ale na chalupě, kterou máme kousek za Prahou.

A co jsme dělali? Opravovali střechu a veškeré práce týkající se údržby domu, které jsme měli naplánováné původně až na jaře.  Chybělo už jen sázení kytiček a zeleniny.

Co budeme dělat na jaře? Nevím, asi lyžovat a stavět sněhuláka. Nebo tu opravenou chalupu zazimujem. Myslím si totiž, že sníh ještě přijde ale v ten nejméně vhodný čas, kdy ho nebudeme čekat.

Příroda si s námi pěkně pohrává, ale jak my k ní, tak ona k nám. Někde jsem četla, že za pár desítek let bude u nás jako v Africe. Přes den tropy, v noci  zima. Nechci se toho dožít, už teď je mi smutno a stejně jako řada z vás vzpomínám na své dětství, kdy jsme v lednu stavěli sněhuláky a ne lešení u baráku.

Alena K   

pozn. red. Text nebyl redakčně upraven

____________

Tak to jste dobrá. Vy raději o tom sněhu moc nemluvte, nebo se vás paní zimě zželí, nečekaně přijde - a co pak s postaveným lešením? :)
Pěkný den a děkuji za příspěvek
Saša

 

Téma dnešního dne 3. ledna 2012: Zima – nezima

  • Vyhovuje vám podoba současné zimy?
  • Jaká byla zima vašeho dětství?
  • Jezdíte v zimě na hory?
  • Byl letos tam, kde bydlíte, alespoň trochu sníh?
  • Zkusme se malinko zahrát na vědce.
    Proč si myslíte, že je v zimě takové teplo?
  • Myslíte, že letos ještě přijde ta pravá zima?
  • A také můžu položit otázku: Jdete dnes na houby? :)

Vše o zimě nezimě pište na redakční e-mail: redakce@zena-in.cz
A můžete přiložit i nějakou „opravdovou zimní“ fotografii.

Jedna z pisatelek dostane za svůj pěkný příspěvek diář na rok 2012

dairek

 

Reklama