Poslední zveřejněný příspěvek k dnešnímu tématu je od čtenářky s nickem Alena K. Podle jejich propočtů se jí stále vyplatí jezdit autem místo MHD.

Dobrý den,
K dnešnímu tématu bych ráda poznamenala, že ceny nafty a benzínu jsou sice šílené, ale i tak budu jezdit autem a ne městskou hromadnou dopravou. Do práce to mám z okrajové části Prahy daleko, pěšky to nepřipadá v úvahu. S manželem jsme to propočítali a jízdné v Praze vyjde o hodně  dráž, než když si koupím benzín. Dokud bude magistrát tak nehorázným způsobem zdražovat jízdné, bude Praha přeplněna automobily pořád. Ale zřejmě tam ruka ruku myje a oni na to nahoře spoléhají, protože ví, že spousta Pražanů pojede automobilem a nebude kupovat přemrštěné jízdné.

Co se týká lidí na vesnicích a v malých městech, bohužel musím konstatovat, že tam mají chudáci naftu a benzín ještě dražší než některé benzinky tady v Praze a okolí. Mám sestru na Jižní Moravě a tam jsou ceny snad nejvyšší. Dochází to už tak daleko, že lidi se domlouvají a když mají jet na nákup nebo k doktorovi, domluví se jich víc, složí se na benzín a jedou jedním autem. Je to ponižující, je to krok nazpátek. Ti lidé si nekupovali auta na to, že neví co s penězi nebo, že je nepotřebují. Většinou jsou to rodiny s malými dětmi, maminky na mateřské, ti co mají hluboko do kapsy. Stát by měl zohledňovat tyto lidi. Stejně jako v Praze, kde studenti a důchodci budou chodit už jen pěšky nebo vůbec. Svoje auta nemají, MHD je nejdražší v Evropě. Ale nebudu se rozčilovat, stejně to k ničemu nevede, Chtěla jsem napsat jen pár řádků k tématu.

Buďme připraveni na nejhorší, vždyť nás na to ti nahoře neustále upozorňují, ne? Ale to je také všechno, co dělají.

S pozdravem čtenářka

Alena K.

pozn. red.: Text nebyl redakčně upraven

_________________

Děkuji i za Váš příspěvek. S tou MHD v Praze naprosto souhlasím, ceny jízdného jsou neskutečné. Už dávno neplatí – v Praze je blaze, ale spíš v Praze je draze. Ještě jsem to sice v porovnání s naftou nepropočítávala, ale také to zkusím.
Pěkný den, snad bude lépe :(
Saša

Téma 6. února 2012 – Dotklo se vás zdražování nafty a benzínu?

Podtitul: Ulevte si z plných plic

  • Dotklo se zdražování pohonných hmot nějak výrazněji vašeho domácího rozpočtu?
  • Omezili jste jízdy autem? (například za nákupy)
  • Jakou nejvyšší možnou únosnou hranici cen byste byla schopna ještě tolerovat, než byste přestala jezdit úplně?
  • Je vaše rodina nebo vy sama závislá na jediném dopravním prostředku – automobilu?
  • Berete o poznání méně benzínu nebo nafty, než jste brala dříve?
  • Vyplatilo by se vám jet pro pohonné hmoty k našim zahraničním sousedům?
  • Co říkáte na to, že u nás stojí benzín a nafta více než v okolních státech?
  • Jezdíte na naftu nebo na benzín?
  • Porovnáváte ceny na jiných benzinkách?

Já vím, my ty ceny asi neovlivníme, ale alespoň si trochu ulevíme. Těším se na vaše příspěvky a komentáře, které pište na redakční e-mail: redakce@zena-in.cz

Jedna s řidiček či spolujezdkyň obdrží za svůj příspěvek dva balíčky kávy Douwe Egberts

kava

Reklama