Test na těhotenskou cukrovku dopadl skvěle, zato EKG rozhodil kopající drobeček v bříšku. To utěšeně roste, takže si vysloužilo označení PUPEK. Však také pěkně překáží při různých činnostech, jako je zavazování tkaniček nebo luxování.

Tak už jsem v 28 tt .Testy na těhotenskou cukrovku dopadly skvěle. No, ani jsem nepředpokládala, že by to mělo být jinak. A konečně jsem absolvovala vyšetření u praktického lékaře. Nedostatkem času jsem to posouvala, co to šlo, protože mám lékaře dost daleko. Vyšetření je také v pořádku, jen se nám pořád nedařilo natočit EKG (elektrokardiogram-EKG je standardní neinvazivní metodou funkčního vyšetření elektrické aktivity myokardu).

Prckovi se moje poloha při vyšetření asi moc nelíbila, protože pořád kopal a my jsme neměli hezký záznam, tak jsme to nakonec nechali tak.

Břicho mi stále roste, že i moje mamka prohlásila: „Ty máš teda pupek!“ Začínám být více unavená a připadám si strašně neohrabaně. Boty nosím raději na suchý zip, tkaničky už nezvládám, to si při předklonu připadám jak potápěč, nadechnout, ohnout a pokusit se o výkon co nejrychleji.

dárky od redakce

Konečně jsme se s přítelem dohodli, jak se prcek bude jmenovat. Je mi jasné, že až se to dozví rodina po porodu, tak bude spousta řečí, že takhle ne a podobně. Už to jednou proběhlo i u dcery. Proč si rodina vždy myslí, že lepší jména vymýšlejí oni. No mým rodičům se to moc nepovedlo. Jmenuji se stejně jako moje mamka a její mamka. No tohle bych vlastnímu dítěti neudělala. Když přijde pošta, tak ani jedna nevíme, pro kterou je, ale vždy ji otevírá moje mamka, takže nemám žádné soukromí. Musela jsem to vyřešit přidáním ml. za jméno.

Týden utekl tak nějak obyčejně. S dcerou do školky, nakoupit, uklidit, k lékaři. Stihla jsem umýt okna, naštěstí jich nemáme moc a se střešníma čekám, až jak dopadne výměna, abych je nemyla zbytečně. Při úklidu jsem zjistila, že mi dělá problém luxování, tedy nevím proč, ale strašně mě teď při tom bolí záda, a nejhorší je luxování pod postelí.

Když jsem byla těhotná poprvé, tak to dělal přítel, protože jsem chodila do práce, teď když jsem doma, tak to přece musím zvládnout v pohodě. Jak těm chlapům vysvětlit, že i když jsem doma na mateřské, žádná pohoda to není, a že ženská potřebuje někdy pomoc i s nějakými domácími pracemi, když to momentálně nezvládá?

Vlastně jednu novinku máme, náš taťka koupil nová kamna na chatu, já říkám, že si je koupil pro sebe, mně totiž připadají strašný, on je z nich nadšený, a nejen on. Když je se sousedem instalovali, tak jsem je až do noci měla doma a předháněli se, kdo do nich přiloží. A neustále se kochali. Byli jak malí kluci. Fakt jsem se bavila, když jsem je poslouchala: „Hele, nebude ti vadit, když tam hodím nějaké dřevo?“
„Ne, ale já příště!“

Sousedovi kluci tvrdí, že jsou strašidelná. Ale co jim nemůžu upřít, je to, že během chvilky máme v chatě teplo, a to se nedá srovnat s těmi starými, co jsme měli. K posouzení přidávám fotku.

kamna

Přeji krásný a snad i teplý víkend   

Alena

Čtěte také

Reklama